E-edukacja Wadowice

Tańczyli w ciemności i dyscyplinowali kierowców

Fot. Edyta Łepkowska

Wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy, znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a po zapadnięciu zmroku nie przeoczy ich żaden kierowca. To uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach, który wziął udział w dziewiątej edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.

 

Starsze dzieci i młodzież potraktowały związane z nim akcje jako świetną zabawę, zaś najmłodsi podeszli do nich z wielkimi emocjami. Były to najróżniejsze wydarzenia – między innymi spotkanie z policjantką Katarzyną Hermą oraz ratownikiem medycznym Michałem Kwarciakiem, szkolny turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dyskoteka odbywająca się w zaciemnionym pomieszczeniu, aby pokazać, jak odbijają światło elementy odblaskowe, które mieli na sobie wszyscy tańczący. Razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach uczniowie łapali delikwentów, którzy na drodze przed szkołą przekraczali dozwoloną prędkość, a we współpracy z parafią św. Mikołaja w Witanowicach przypominali kierowcom, gdzie przy kościele można parkować samochody. Często się bowiem zdarza, iż mieszkańcy zastawiają autami chodnik, zamiast wjeżdżać nimi na przykościelny parking.

 

Akcje organizowane w ramach Odblaskowej Szkoły w minionych lat sprawiły, że w naszej miejscowości sporo zmieniło się na lepsze – przed szkołą wykonano oznakowane przejście dla pieszych, pasy spowalniające, lustro przy wyjeździe z ulicy Szkolnej i parking – zapewnia wicedyrektorka ZSP Dorota Klaja.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o