Sport

Trzyniec triumfuje w derbach

Oceláři Trzyniec pokonali 4:2 Vítkovice Ostrawa w hokejowych derbach, które rozegrano 7 października w WERK Arenie. Kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli elektryzujące widowisko.

Po pierwszej tercji był remis. W 3. minucie wynik otworzył zawodnik gospodarzy Rostislav Martynek, a w 11. minucie wyrównał Patrik Zdráhal. Druga tercja była równie emocjonująca, choć w tej części gry padła tylko jedna bramka. Zdobył ją dla czerwono-białych Erik Hrňa w 34. minucie spotkania.

Najwięcej działo się jednak w ostatniej tercji niedzielnego meczu. W 45. minucie fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się obrońca ekipy spod Jaworowego Martin Gernát. Przy stanie 3:1 wydawało się, że pojedynek jest już rozstrzygnięty, ale w końcówce zawodów goście zdecydowali się wycofać bramkarza i grając 6 na 5 znów złapali kontakt. Patrik Zdráhal ponownie trafił do trzynieckiej bramki, gdy do końca regulaminowego czasu gry zostało zaledwie pół minuty. Zespół z Ostrawy podjął dalsze ryzyko i ponownie wycofał golkipera, ale tym razem hokeistom z Trzyńca udało się przejąć krążek i Martin Adamský, strzelając do opuszczonej bramki, ustalił wynik derbowej rywalizacji dokładnie 2 sekundy przed syreną oznajmiającą koniec zawodów.