Sport

Trzynieccy hokeiści na “szóstkę”

Jeszcze kilkanaście dni temu, po trzech domowych porażkach pod rząd, nikt nie wyobrażał sobie, by hokeiści Oceláři Trzyniec mogli włączyć się do walki o zwycięstwo w sezonie zasadniczym Tipsport Extraligi. Tymczasem podopieczni trenera Václava Varaďy wygrali sześć ostatnich spotkań i do lidera z Liberca tracą zaledwie dwa oczka.

Pięć wyjazdowych skalpów ekipa spod Jaworowego uzupełniła o szósty 5 marca, wygrywając w WERK Arenie z Piráti Chomutov. Mecz ten gospodarze kontrolowali od początku do końca. Już w 6. minucie gry wynik otworzył Tomáš Marcinko, który po przerwie podwyższył prowadzenie czerwono-białych (25′). Trzeciego gola dla miejscowych dołożył w 35. minucie Ethan Werek, ale 60 sekund później goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Vladimíra Růžički. W ostatniej tercji, w samej końcówce zawodów, Oceláři dobili jednak rywala. Ponownie to Ethan Werek skierował krążek do siatki, ustalając wynik rywalizacji na 4:1.

Dzięki wygranej zespół z Trzyńca zapewnił sobie przynajmniej drugie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej oraz udział w hokejowej Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Oceláři mają nawet szansę na wygranie ligi i Pucharu Prezydenta, ale do tego potrzebują wygranej w ostatniej, piątkowej kolejce na tafli BK Mladá Boleslav oraz porażki “Białych Tygrysów” z Liberca na obiekcie Sparty Praga.