Na sygnale Wadowice

Tytoń spod lady

Fot. KPP w Wadowicach

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że w jednym z lokali handlowych w centrum miasta przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nie mogli tego nie sprawdzić.

Nalot zrobili dwa dni temu. Zatrzymali 40-letnią mieszkankę Wadowic, która przechowywała 560 sztuk papierosów różnych marek. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie zostało oszacowane na  ponad 640 złotych. Następnego dnia wadowiccy stróże prawa, w trakcie wykonywania rutynowych czynności, znaleźli w rejonie miejskiego placu targowego 4 kilogramy krajanki tytoniowej i 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem  zostało w tym przypadku oszacowane na 3140 złotych.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o