Sport Oświęcim

Unia wjechała do play-off

Fot. Wojciech Ciomborowski

Unia uratowała sezon! Przynajmniej częściowo, bo uciekła spod topora i nie będzie broniła się przed spadkiem. Dziś w trzecim meczu pre play-off podopieczni Witolda Magiery po dwóch znakomitych tercjach i jednej fatalnej pokonali Zagłębie Sosnowiec i wywalczyli awans do play-off.

Obie ekipy wiedziały jak ogromna jest stawka dzisiejszego meczu. Kibice jeszcze dobrze nie zajęli swoich miejsc a  Jakub Šaur pociągnął z niebieskiej i Unia prowadziła. Gdy po chwili podwyższył Iiro Vehmanen, a nieco ponad dwie minuty później gumę do siatki posłał Peter Tabaček trybuny oszalały z radości. Euforia była tym większa, że Unici sunęli z kolejnymi atakami. I okładali ciosami rywala, ale ten nie dał się już zaskoczyć.  Przerwa okazała się dla sosnowiczan zbawienna. Nie tylko mieli czas na odpoczynek, ale i na przeanalizowanie błędów. Wrócili na lód dużo bardziej zmotywowani i odrobili dwie bramki. Fani biało-niebieskich zaczęli nerwowo gryźć paznokcie. Tym razem przerwa okazała się potrzeba Unii. W ostatniej odsłonie znowu zaczęli kontrolować sytuację na tafli. Swoją przewagę udokumentowali bramkami Patryka Malickiego i Jana Danečka.

Teraz przed oświęcimskimi hokeistami tydzień na odpoczynek, trening, wyczyszczenie głów. A potem czeka ich  batalia ze zwycięzcą sezonu zasadniczego, czyli GKS Katowice. Gdyby sensacyjnie ją wygrali, to zapewne fani zapomną im tegoroczne wpadki.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Unii i awans

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o