E-edukacja Cieszyn

Ustroń: Bezpiecznie na stoku

Fot. KPP Cieszyn

Na Czantorii odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Światowy Dzień Śniegu”. Celem była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja związana z uprawnieniem narciarstwa. W akcję włączyli się policjanci z Cieszyna oraz mundurowi pełniący służbę na stokach.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na stokach i jednocześnie są instruktorami narciarstwa, edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na stoku. Uczyli dzieci jazdy na nartach, a także organizowali gry i zabawy na śniegu. Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Akcja wpisuje się w kampanię “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Związane z nią spotkania prowadzi asp.szt. Tomasz Pszczółka. Każdorazowo organizowane są konkursy oraz gry i zabawy o tematyce bezpiecznego wypoczynku. Wszystkie nawiązują do dekalogu FIS , czyli bezpieczeństwa na stoku. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania są wręczane bardzo atrakcyjne nagrody – kaski narciarskie.

Kolejne spotkania odbędą się w następujących terminach: 12 lutego na Czantorii, 14 lutego w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej, 17 lutego na Czantorii, 18 lutego Wisła Malinka, na terenie ośrodka Cieńków.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o