Kultura i rozrywka Oświęcim

Włosienica: Ponieśli plon

Włosienica jest kolejną miejscowością w gminie oświęcimskiej, w której podziękowano za tegoroczne plony. Dożynki, bo o nich mowa, zgromadziły nie tylko mieszkańców, ale też samorządowców i polityków, którzy regularnie goszczą w tym sołectwie.

Po uroczystej mszy świętej przez wioskę ruszył barwny korowód, który pokonał trasę z kościoła do centrum wsi. „Powitała go” pomysłowa i dowcipna scenografia przed remizą. Ceremonia na placu dożynkowym rozpoczęła się od odśpiewania “Roty”. Gości powitał sołtys Władysław Zaliński, a po nim podziękowania rolnikom przekazał wójt Albert Bartosz. Głos zabrali również parlamentarzyści lub ich reprezentanci oraz starosta Zbigniew Starzec. Natomiast sołtys Stawów Monowskich Arkadiusz Kuwik podziękował za zaproszenie i owocną współpracę obydwu wiosek.

Na program artystyczny złożyły się przyśpiewki miejscowych gospodyń oraz taneczne występy młodzieży i dzieci. Uczniowie zaprezentowali krakowiaka a przedszkolacy klasycznego poloneza i tańce współczesne. Po tych pokazach podest na placu dożynkowym stał się parkietem, na którym do późnej nocy trwała zabawa taneczna.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o