Kultura i rozrywka Wadowice

W zgodzie z naturą

Fot. Edyta Łepkowska

Niewiele jest wystaw malarstwa, które potrafią zafascynować najmłodszych, gdyż tylko niektórzy artyści wiedzą, jak dotrzeć do dzieci z przekazem zawartym w sztuce. Należy do nich Grażyna Obersztyn z Kossowej, która namalowała cykl obrazów pod tytułem „Mama i ja”, przedstawiających samice różnych zwierząt z młodymi, a także kobietę z noworodkiem.

 

Można je oglądać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 14 grudnia. To, jak bardzo wystawa podoba się kilkulatkom, widać było w czasie jej otwarcia, połączonego z warsztatami dla uczniów młodszych klas podstawówek. Ich uczestnicy z ożywieniem komentowali obrazy i chętnie rozmawiali z malarką o tym, jak ludzie i poszczególne gatunki zwierząt opiekują się potomstwem. Potem rysowali własne wizje ludzkich bądź zwierzęcych rodzin, często zainspirowane pracami artystki. – Poprzez tę wystawę staram się pokazać dzieciom świat zgodny z prawami natury. Jestem bowiem przeciwna nowej ideologii gender, która wszystko wypacza, burzy uwarunkowany biologicznie podział płciowy – tłumaczy Grażyna Obersztyn.

 

Na wystawie znalazły się jednak nie tylko prace związane z jej motywem przewodnim. Są również obrazy z kwiatami, które budzą apetyt na większą dawkę niemoralizatorskiej twórczości artystki. Kto chciałby się z nią zapoznać, może to zrobić w Galerii Cafe w Wadowicach lub w Chacie na Zaborskiej w Oświęcimiu.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Jerzy W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy W
Gość
Jerzy W

Niestety ale weszliśmy w erę w której prostych rzeczy się nie rozumie Stajemy się coraz bardziej wykształceni mądrzejsi ale czy rozumni szanowna pani redaktor Edyto Łepkowsko ?