Kultura i rozrywka

Warszawska wystawa kęczanki, czyli Ślady pamięci

Foto: Archiwum prywatne artystki

Od 14 października do 4 listopada w warszawskiej Galerii 022 część swojej twórczości zaprezentuje na wystawie „Nieme” Renata Lichańska-Mleczko.

Artystka Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków mieszka w Kętach, a nauką, przedsięwzięciami artystycznymi i wieloletnią działalnością malarską związana jest również z Bielskiem-Białą. W obrazach często podkreśla tożsamość z Podbeskidziem. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich, poplenerowych wystawach, sympozjach artystycznych. Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem, tworzy też prace w pasteli. Interesuje się plakatem, grafiką i pracą wystawienniczą. Prace eksponowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Prezentowane na wystawie „Nieme” obrazy to wybrany niewielki fragment mojej twórczości. Obszar obserwacji, jaki objęłam w tym temacie, to malarska notacja o przestrzeni, stanowiącej milczące medium. Obrazy wchłonięte w moją pamięć ze świata natury, krajobrazu, powietrza i architektury, to ślady egzystencji człowieka. Zapamiętane fragmenty w połączeniu z doświadczeniami własnymi i obudzonymi emocjami, ich wzajemne relacje to wartości, które najbardziej wpływają na moją twórczość. W swoim malarstwie często ukazuję dwoisty charakter miejsc poprzez wiele niedopowiedzeń, które stanowią element scalający przestrzeń w której poruszam się. Nie narzucając niczego i będąc jednocześnie zaprzeczeniem pustosłowia wpływają na zmysły, rozum i serce – mówi Renata Lichańska-Mleczko.

Wernisaż odbędzie się 15 października o 17.00 (Galeria 022 w Warszawie, ul. Mazowiecka 11a). Obrazy artystki można również zobaczyć na stronie bielskiej Galerii Tadeo-Art. (efa)

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o