Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Wisła: Puchar Świata tuż-tuż

Fot. Anna Karczewska/PZN

Trenerzy Stefan Horngacher i Maciej Maciusiak wytypowali polskich skoczków, którzy już w najbliższy piątek, w Wiśle Malince, zainaugurują 40. sezon Pucharu Świata. W kwalifikacjach na skoczni im. Adama Małysza (HS134) zobaczymy dwunastu reprezentantów.

Oprócz żelaznej szóstki z kadry A, która od początku do końca sezonu olimpijskiego reprezentowała Polskę w zawodach najwyższej rangi, nominowani do startu zostali przedstawiciele kadry B, a także współpracujący z tą grupą Andrzej Stękała. W zespole zabrakło miejsca dla Bartosza Czyża, będącego ostatnim polskim skoczkiem z prawem startu w elicie. 19-latek ma za sobą nieudany sezon letni, którego podsumowaniem były październikowe mistrzostwa kraju na igelicie, gdzie nie awansował on do serii finałowej.

Skład biało-czerwonych: Kamil Stoch (1. miejsce w PŚ 2017/2018), Dawid Kubacki (9. miejsce), Stefan Hula (13. miejsce), Piotr Żyła (16. miejsce), Maciej Kot (21. miejsce), Jakub Wolny (36. miejsce), Tomasz Pilch (73. miejsce) oraz Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
St@n Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
St@n
Gość
St@n

Znowu będą skoki na sztucznym lodzie. Na normalny śnieg nie ma co liczyć bo w Wiśle wiosenne temperatury.