Cieszyn Kultura i rozrywka

WOŚP głośno zagra w Cieszynie

Cieszyńscy wolontariusze zostali już odpowiednio przeszkoleni. Fot. Natalia Tokarska

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane w jego trakcie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Orkiestra Jurka Owsiaka głośno zagra w Cieszynie. Zapowiada się wspaniała zabawa pełna wielu atrakcji! Na rynku wyrośnie miasteczko PCK i OSP, w którym znajdować się będą m.in. wojskowy szpital polowy, namiot do nauki pierwszej pomocy, a także autobus do oddawania krwi. Nie zabraknie ponadto cieszącej się dużą popularnością kąpieli morsów oraz kiermaszu różnorodności. Będzie gorąca kawa i herbata, kołacze i inne ciasta, a dla miłośników bardziej konkretnych smaków – grochówka, bigos, kiełbasa z grilla. O gorącą atmosferę zadbają didżeje i konferansjer.

Cieszyńska orkiestra to też koncerty, które odbędą się w Browarze Zamkowym, a dzień wcześniej – na rozgrzewkę – w pubie Blady Świt za Olzą. Wiele będzie się działo również w Zamku Cieszyn, gdzie swoją siedzibę ma sztab WOŚP. Zostanie tam zorganizowany pokaz Latarni Magicznej, a ponadto warsztaty ceramiczne i graficzne, wystawa sztuki pracowników oraz studentów cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W holu stać będzie fotobudka, a dzieci będą zdobić ogromne serce zbudowane z plastikowych butelek po wodzie. Przed 20.00 instalacja zostanie przewieziona na rynek i podświetlona, dzięki czemu stanie się wyjątkowym „Światełkiem do nieba”.

Coś ciekawego znajdą dla siebie także sportowcy. Nad Olzą, na trasie Parkrunu, zaplanowany jest bieg i marsz nordic walking, któremu przyświeca hasło „Policz się z cukrzycą”. W hali sportowej UŚ tradycyjnie odbędzie się turniej siatkówki amatorskiej, natomiast w sali gimnastycznej II LO im. Mikołaja Kopernika najpierw odbędzie się pokaz Krav Magi, a następnie w rozgrywkach zmierzą się pasjonaci tenisa stołowego. Organizatorzy planują także bicie rekordu w… puszczaniu dziecięcych bączków. Będzie więc wesoło!

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o