Wydarzenia Cieszyn

Wygłuszają trytonowy gród

Zdjęcie poglądowe – www.pixabay.com

Mieszkańcy Skoczowa doczekali się – wzdłuż przecinającej miasto drogi ekspresowej S 52 rozpoczęto budowę kolejnych ekranów akustycznych. Choć zasadnicze prace ruszyły niedawno, przygotowania do przedsięwzięcia trwały wiele miesięcy.

– W czerwcu ubiegłego roku zawarliśmy z firmą ze Skawiny umowę na weryfikację i aktualizację dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót na łączną kwotę ponad 21,3 mln zł. W tym samym miesiącu przekazany został też teren budowy wykonawcy, który ma czas do 14 sierpnia 2019 roku na zakończenie prac. Na podstawie wykonanych pomiarów poziomu hałasu zaktualizowano dokumentację projektową, która została zaakceptowana przez nasz oddział do realizacji. Roboty budowlane ruszyły na początku tego roku – wyjaśnia Marek Prusak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Dźwiękochłonne bariery pojawią się zarówno po prawej, jak i lewej stronie obwodnicy trytonowego grodu. Ich łączna długość wynosi niecałe 3,2 km. Część barier będzie przezroczysta, część pełna, a jeszcze inne będą mieszane. Ich wysokość wahać się będzie od 2,5 do 5,5 m. W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną również niektóre istniejące już ekrany.

Realizacja inwestycji odbywa się zarówno od strony dróg dojazdowych do ekspresówki, jak i na samej  S52, dlatego kierowcy w najbliższych miesiącach muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu pojawiającymi się czasowo na niektórych odcinkach.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
krycha Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krycha
Gość
krycha

Czy to będą złote lub platynowe ekrany? Bardzo drogie te wyciszenie i podejrzewam,że nie będą skuteczne.