Kultura i rozrywka Wadowice

Z tortem i miodowym… peelingiem

Fot. Edyta Łepkowska

Najmłodsze dziecko Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie skończyło już (albo dopiero) 4 lata. Urodziny Rynku Sztuki – bo tak się ta pociecha nazywa – obchodzone były bardzo radośnie i… słodko.

Poczęstunek dla gości składał się głównie z łakoci – konfitur, różnych rodzajów miodu i wyrobów z jego zawartością. Nie zabrakło urodzinowego tortu, którego mógł skosztować każdy, kto około 13.00 zawitał do Rynku Sztuki lub tylko obok niego przechodził. Słodkości rozłożone były bowiem na stolikach ustawionych na chodniku i dostępne dla wszystkich przechodniów. Każdy też mógł za darmo skorzystać z nader apetycznie pachnącego miodowego peelingu dłoni, również wykonywanego pod gołym niebem.

Rynek Sztuki to rodzaj galerii, w której można obejrzeć i kupić prace artystów oraz rękodzielników z Andrychowa i okolic, a także napić się smacznej kawy. Placówka ma w ofercie także lokalne specjały. – Promujemy naszych twórców i pasjonatów, bo naprawdę mamy się czym pochwalić. Ludzie czasem wyglądają niepozornie, ale spod ich palców wychodzą naprawdę piękne rzeczy. Dlatego zachęcamy, aby się odważyć, przyjść do nas, pokazać swoje dzieła – mówi dyrektorka CKiW Izabela Bylica. Ponadto w Rynku Sztuki  odbywają się warsztaty artystyczne, adresowane najczęściej do dzieci, choć zdarzają się również zajęcia dla dorosłych.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o