Wydarzenia Cieszyn

Za mundurem już nie sznurem

Fot. Krzysztof Marciniuk

Straż Miejska w Cieszynie boryka się z problemami kadrowymi. Od ponad pół roku trwają starania zmierzające do uzupełnienia załogi. Niestety kolejne ogłaszane nabory nie przynoszą oczekiwanych rozstrzygnięć. Na cieszyńskich ulicach wciąż brakuje strażników.

Obecnie wolne są dwa stanowiska pracy. Nabór trwa do 16 listopada.

– Jednego wakatu nie uzupełniliśmy od poprzedniego naboru, a kolejna osoba znowu niestety zrezygnowała z pracy. Stąd dwa wakaty. Mamy nadzieję, że znajdą się kandydaci, którzy sprostają naszym oczekiwaniom i zaakceptują warunki pracy – mówi Janusz Sikora, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie.

Kandydat na strażnika miejskiego powinien mieć obywatelstwo polskie i ukończone 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie oraz pełną zdolność do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych. Powinien być niekarany oraz cechować się nienaganną opinią i sprawnością psychomotoryczną. Wśród wymagań dodatkowych znajduje się m.in. znajomość jednego języka obcego na poziomie minimum podstawowym, posiadanie prawa jazdy kategorii B i zamieszkiwanie na terenie naszego powiatu.

Stawka zasadnicza w pierwszym roku pracy wynosi 2500 zł brutto, plus dodatki stażowe i za pracę w godzinach nocnych. Potem wzrasta

8
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
JurasFranuśEmilMarekJerzy W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Juras
Gość
Juras

A może poszukać innego rozwiązania i zlikwidować S>M i będą pierwsze oszczędności dla zadłużonego budżetu .

Franuś
Gość
Franuś

Za to w sytuacji braków kadrowych utrzymuje się warunek, że kandydat musi zamieszkiwać na terenie powiatu cieszyńskiego. Nie ma chętnych to bierzemy spoza powiatu.

Franuś
Gość
Franuś

W momencie powstawania powiedzenia “Za mundurem panny sznurem” nie o taki mundur chodziło. Potrzeby istnienia wojska nikt nie kwestionuje, cieszy się dużym prestiżem. Nie ma górnego limitu wieku dla kandydata na strażnika miejskiego? Dziwne.

Emil
Gość
Emil

Kukiz 15 już niedługo pokaże im gdzie jest ich miejsce….

Marek
Gość
Marek

Zaoferujcie 4000 brutto to wakaty nie będą puste!

Jerzy W
Gość
Jerzy W

Niestety ale jestem częstym świadkiem wydajnej pracy strażników miejskich w Kętach Często ich widuję jak pieszo patrolują ulice, rynek itd. w Kętach Nawet się zastanawiam czy praca strażnika miejskiego nie jest cięższa jak policjanta ? . Nawet byłem parokrotnie świadkiem jak nie ciężko im było podnieść z ziemi śmieci rzucone przez przechodniów .

Jerzy W
Gość
Jerzy W

Nie widzę powodu aby przedzwonić do MSWIA celem oddelegowania policjantów do tymczasowej pracy w straży miejskiej Należy trochę ruszyć więcej głową celem zaspokojenia potrzeb mieszkańców Cieszyna oraz okolic .

Jerzy W
Gość
Jerzy W

Niestety ale blisko granicy z Czeskim Cieszynem mogą być problemy z naborem do pracy jak w/w . Być może nawet są problemy z naborem z powodu jednak dosyć dużego wymagania danego pracodawcy Znając język obcy można o wiele więcej zarobić poza granicami naszego kraju . Jednocześnie życzę Komendantowi Straży Miejskiej aby spełniły się jego marzenia odnośnie obsadzenia wszystkich wolnych etatów w straży miejskiej . Jednocześnie mam nadzieję że pracujecie z policjantami z Cieszyna według mnie wskazane są patrole policjant oraz strażnik miejski Nawzajem się wymieniać pojazdami pomiędzy policjantami a strażnikami miejskimi lub odwrotnie