Na sygnale Sucha Beskidzka

Zabrali mu zioło, tytoń i alkohol

Fot. KPP w Suchej Beskidzkiej

We wtorek policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania „Alkohol i narkotyki”. Zakończyły się dużym sukcesem.

Około 14:30 w Zembrzycach policjanci zatrzymali do kontroli bmw, w którym jechało dwóch mężczyzn (mają 19 i 32 lata). Obaj byli bardzo zdenerwowani. Funkcjonariusze szybko domyślili się jaki jest tego powód. Z samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Dlatego ich uwagę zwrócił leżący na tylnej kanapie worek foliowy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W worku było około 300 gramów marihuany. Dalsze czynności wykonali już funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz prewencji. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania.  W domu 32-latka kryminalni znaleźli jeszcze kilkadziesiąt gramów marihuany, a ponadto natrafili na kilka litrów alkoholu, ponad 100 paczek papierosów oraz 3 kg krajanki tytoniowej. Alkohol oraz tytoń nie posiadały polskich znaków akcyzy.

– Narkotyki ujawnione w samochodzie i w domu należały do jednego z mężczyzn i to on usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Natomiast za wykroczenia skarbowe, którym jest posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozić mu będzie kara grzywny do 5 tys. zł – mówi Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy suskiej policji.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o