Cieszyn Na sygnale

Zaginęła mieszkanka Brzezówki (aktualizacja)

Fot. KPP Cieszyn

Policjanci i strażacy poszukują zaginionej 85-letniej mieszkanki Brzezówki. Cierpiąca na zaniki pamięci kobieta wyszła wczoraj, 16 stycznia, z domu i dotąd nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu kobiety.

Zaraz po tym, jak rodzina powiadomiła policję o zaginięciu, w akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej. Zespoły poszukiwawcze od wczoraj przeczesują okoliczne lasy oraz pola. Do poszukiwań włączył się także policyjny przewodnik wraz z psem tropiącym oraz przewodnicy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczasowe działania nie przyniosły niestety rezultatów – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policja apeluje do wszystkich osób, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jej odnalezienia, by skontaktowały się z policją pod całodobowym numerem telefonu 33/ 851-62-00 lub numerem alarmowym 112.

Aktualizacja

20.00 – Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-letniej mieszkanki Brzezówki. Kobieta, dzięki właściwej reakcji mieszkanki Skrbeńska, została odnaleziona.

– Na ulicy Zielonej w Skrbeńsku (powiat wodzisławski) zaginioną kobietę zauważyła mieszkanka tej miejscowości. Widząc starszą, zdezorientowaną starszą kobietę postanowiła poinformować o tym fakcie policjantów. Mundurowi z Posterunku Policji w Gołkowicach natychmiast ustalili, że starsza pani to poszukiwana przez cieszyńską policję zaginiona . Mieszkance Brzezówki nic nie dolegało, nie wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Nie pamiętała jednak jak dostała się do Skrbeńska. Szybko trafiła pod opiekę rodziny – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

W akcji poszukiwawczej łącznie brało udział ponad 120 funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. W trakcie poszukiwań policjanci korzystali z pomocy specjalnie wyszkolonych psów tropiących, kamery termowizyjnej oraz specjalistycznego drona .

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o