Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zawyją syreny

Fot. UM w Chełmku

W wielu gminach małopolskiej części Podbeskidzia zawyją dziś lub jutro syreny.

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia pod nazwą RENEGADE-SAREX 18/II. – Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej – czytamy w komunikacie DOSZ.

W związku z tym nastąpi ogłoszenie alarmu dźwiękiem modulowanym trwającym trzy minuty oraz odwołanie alarmu dźwiękiem ciągłym – trzyminutowym.

3
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
MaćkoJerzy WJerzy W Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy W
Gość
Jerzy W

Jak czytam Chełmek zaraz mi się kojarzy z pewną lekarką stopień specjalizacji psychiatra cała była dawniej obwieszona różnymi świecidełkami nawet na przegubie dłoni .Posyłała mnie jedna osoba po recepty gdyż nie chciała się z hrabianką spotykać i wysłuchiwać jej kazań . Nie wiadomo było jak wejść do gabinetu usiąść na krześle i tłumaczyć czemu dana pacjentka sama nie zgłosiła się na umówiony termin .Była to naprawdę dla mnie wielka męczarnia wysłuchiwać znów jej kazań . Miałem jej parokrotnie coś powiedzieć do rozumu ale nie wypadało gdyż zapewne znów przy następnej umówionej wizycie danej chorej pacjentki znów opieprz zebrała by pacjentka… Czytaj więcej »

Maćko
Gość
Maćko

Lecz się!!!

Jerzy W
Gość
Jerzy W

Rozumiem że nastąpi ogłoszenie alarmu jak w/w . Niestety ale zapewne dużo mieszkańców oraz osób przyjezdnych nie usłyszy alarmu jak w/w z powodu choroby zawodowej kto jest bardziej ciekawy i natrętny przeczytać a Vademecum lekarza ogólnego .