Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Zumbowe szaleństwo po raz czwarty

Fot. Anna Orawczak

Zumba kolejny raz pomogła chorym dzieciom. Tym razem zumbowali w LUCE Arena w Bielsku-Białej. Moc dobrych serc – uczestników 4. Maratonu Zumba daje nadzieję w chorobach rzadkich oraz niesamowitych instruktorów  – zatrzęsła sportową halą. Celem było zebranie pieniędzy dla 6 dzieci z chorobami rzadkimi oraz dla jednego, dorosłego już chłopaka.

– Ten maraton jest wyjątkowy, bo oprócz zbiórki pieniędzy dla szóstki dzieci, tym razem wyjątkowo,  zbieramy je jeszcze dla jednego dorosłego chłopaka. W ten sposób zwracamy uwagę na skalę problemu. Choroby, na które chorują nasi podopieczni są bardzo rzadkie i nigdy się z nich nie wyrasta. Chcemy pomagać również dorosłym z takimi schorzeniami i zachęcić ludzi, że nie tylko słodkie dzieci chwytają za serce i pomagamy im, bo są słodkie i bardziej nas wzruszają, ale by wspierali, także tych starszych. Każda taka chora osoba; czy mniejsza, czy większa potrzebuje naszego finansowego wsparcia, bo koszty leczenia są ogromne. Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie naszych akcji, kolejni raz nie zawiedliście – mówiła organizatorka maratonu, Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz.

LUCE Arena w sobotni wieczór, 12 stycznia, rozbrzmiała od pozytywnych dźwięków i emocji. Przybyło mnóstwo ludzi, by wspólnie zatańczyć i wspomóc to wydarzenie. Bawili się razem starsi, jak i najmłodsi. W realizacji przedsięwzięcia pomagała Fundacja Pomaluj Nasz Świat, a cały dochód z maratonu, internetowych licytacji i sprzedaży zumbowego kalendarza zostanie przekazany dla wspaniałej siódemki.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o