Sport Żywiec

Żywiec: Grali do utraty tchu!

Fot. Paweł Szczotka

Osiem drużyn U-10 walczyło podczas I Turnieju Mikołajkowo-Świątecznego w piłce nożnej w Żywcu Oczkowie o Ciupagę Góralską. Młodzi piłkarze zaimponowali ogromnym zaangażowaniem i wolą walki.

Turniej, który zorganizował Góral 1956 Żywiec, rozgrywany był między innymi pod patronatem prasowym tygodnika „Żywiecka Kronika Beskidzka” oraz patronatami honorowymi posła Kazimierza Matusznego i starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z Żywiecczyzny, dwie z powiatu bielskiego i jedna z Bielska-Białej. Ekipy podzielone na dwie grupy grały po 12 minut, aby potem walczyć o czołowe lokaty.

Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna Football 4 Pro przed Góralem 1956 Żywiec i Orłem Łękawicą.

Najlepszym strzelcem został Filip Pastor (Smerfiki Łodygowice) z 8 bramkami, który otrzymał między innymi drobne upominki od „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. Najlepszym zawodnikiem wybrano Daniela Wnętrzaka (Orzeł Łękawica), a najlepszym bramkarzem Kacpra Frysia (Football 4 Pro).

Był to pierwszy turniej, który pokazał, że warto organizować tego typu rozgrywki. Zaskoczył nas bardzo dobry poziom techniczny wszystkich drużyn. Podobało nam się zwłaszcza zaangażowanie i gra do ostatniego gwizdka sędziego. W tym turnieju młodzi piłkarze ani na chwilę nie odpuszczali – mówią Krzysztof Mrózek i Łukasz Szklarski, trenerzy młodych piłkarzy Górala 1956 Żywiec i organizatorzy turnieju.

Ostateczna kolejność I Turnieju Mikołajkowo-Świątecznego w piłce nożnej o Ciupagę Góralską w Żywcu Oczkowie

1. Football 4 Pro

2. Góral 1956 Żywiec

3. Orzeł Łękawica

4. Bory Pietrzykowice

5. Smerfiki Łodygowice

6. Wilczki Wilkowice

7. Bystrzaki Bystra

8. APN The Champions

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o