Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Kiedy konsultacje o ciepłowniach-spalarniach?

Jeszcze kilka tygodni temu burmistrz Żywca Antoni Szlagor zapowiadał zorganizowanie konsultacji z mieszkańcami miasta, aby wyjaśnić im, że planowana budowa ciepłowni wcale nie jest szkodliwa dla ludzi. Kiedy do nich dojdzie?

Obecnie spółka komunalna Beskid Żywiec oczekuje na wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne (RDF) w Żywcu w osiedlu Kabaty i w dzielnicy Sporysz przy ulicy Matejki. Burmistrz Antoni Szlagor na przełomie listopada i grudnia 2018 roku zapowiadał, że na początku stycznia 2019 roku odbędą się konsultacje z mieszkańcami, gdzie on i fachowcy szczegółowo wyjaśnią na czym polega instalacja ciepłowni, a przede wszystkim, że nie jest szkodliwa i jakie przynosi korzyści. Ale jak na razie nie wyznaczono dat konsultacji.

To będą spotkania informacyjne, bo konsultacje odbyły się już ponad rok temu. Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram. W niedługim czasie zostanie wydana decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych dla ciepłowni w osiedlu Kabaty i niektórzy się zdziwią co tam będzie napisane. Potem zaczynamy rozmawiać o pozyskaniu pieniędzy na ciepłownię. Szacunkowy koszt ciepłowni wraz z siecią ciepłowniczą to 80 – 100 milionów złotych – twierdzi burmistrz Antoni Szlagor.

8
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
IzaObsirekEmilMieszkaniec Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iza
Gość
Iza

REFERENDUM koniecznie

Obs
Gość
Obs

Niech ją postawią na Polach Lisieckich, żeby jej turyści nie widzieli.
Wystarczy że oczyszczalnie ścieków postawili w centrum miasta która szpeci turystyczne miasto.

irek
Gość
irek

referendum w sprawie ciepło-spalarni !!!!!!!

Emil
Gość
Emil

Za niedługo okaże się. że spotkania informacyjne też się już odbyły…. . Q…wa gdzie my żyjemy ?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Każdy dodatkowy dym w naszej kotlinie to idiotyzm. Trzeba uwagę skupić na “producentach” dymu z CO. Tak, by opłacało się przechodzić na gaz/olej itp. i nie opłacało spalać śmieci przy okazji.. A nie stawiać dodatkowe kominy.

noname
Gość
noname

Konsultacje w dzielnicy sporysz się odbyły – tematem konsultacji była przyszła spalarnia śmieci… kiedy??? Ciekawe kto i ile % z inwestycji ma zapewnione. Śmiać mi się chce teraz z ludzi, którzy w ciemno poszli i po raz kolejny wybrali tego “burmistrza”, któremu ogromnie niby zależy na dobru tego Naszego Miasta. Od lat wiadomo, że najlepszym miejscem na spalanie tego typu odpadów WYŁĄCZNIE z miasta i powiatu byłby Ekoterm – zbudowanie tam małego kotła i jego obsługa byłaby w konsekwencji o wiele niższa: 1 – jest już odpowiednio wysoki komin, który można by doposażyć w odpowiednie filtry, 2 – jest już… Czytaj więcej »

marek
Gość
marek

Obawiam się , że ta pseudo cieplownia i tak powstanie ,na domiar złego będzie spalała 75% sprowadzanych śmieci ,co oznacza że wyemituje dodatkowy syf do naszej kotliny. Zrozumiałbym jeszcze gdyby spalano tylko pseudo opał czytaj śmieci z naszego powiatu. Biznes jest okrutny, sitwa poczuła wielki biznes. Żal mi Żywczaków ale i okolicznych gmin mieszkańców , na szczęscie sprawiedliwie będziemy wszyscy tym powietrzem oddychali Klusie ,Szlegory i wszystkie inne mędy a nawet ich rodziny, dzieci wnuki tych zdradzieckich zwolenników. Brak słów na tą głupote!!!!

Franuś
Gość
Franuś

Przekonywanie to nie konsultacje.