Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Porozmawiajmy o smogu

Fot. Z archiwum Małgorzaty Pępek

Z cyklu Klub Obywatelski dzisiaj (26 marca) w Żywcu odbędzie się spotkanie “Jak walczyć ze smogiem na Żywiecczyźnie?”

Rozpocznie się ono o 18.00 w kinie Janosik przy ulicy Sobieskiego. Jak podkreśla poseł Małgorzata Pępek (PO) jej gośćmi będą dr Janusz Wyrwalski (specjalista ds. pulmonologii) oraz Piotr Rymarowicz i Paweł Głuszyński z Towarzystwa na Rzecz Ziemi z Oświęcimia.

Będziemy rozmawiać o temacie, który budzi emocje od wielu miesięcy, czyli planach budowy w Żywcu ciepłowni na biomasę i RDF. Większość ludzi mówi zdecydowanie „nie” dla tego typu inwestycji. Obecnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko budowy dwóch ciepłowni w Żywcu przy ulicach Kabaty oraz Grunwaldzkiej. Podczas spotkania będzie można wymieniać poglądy i zadawać pytania – zachęca poseł Małgorzata Pępek.

4
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
TomaszpolitykaMarekHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
polityka
Gość
polityka

Pępek robi sobie kampanię przedwyborczą. Temat jest nieważny. Jak nie spalarnia to byłoby co innego. Byle był zamęt, z którego ona skorzysta. Nie dajmy się oszukać.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dajcie już spokój z debatami. Niewiele wniesie spotkanie pod przewodnictwem pani poseł, która niewiele się zna sama w temacie jak walczyć ze smogiem a zaproszeni specjaliści będą prezentowali w jedną stronę to jest w stronę poglądów i potrzeb pani poseł. Niech pani poseł zaprosi także specjalistów od strony burmistrza i wtedy będzie jakiś punkt styku.

Marek
Gość
Marek

Masz racje,mnie zastanawia fakt że cały zachód ma spalarnie na terenie miasta i nikt nie robi z tego problemu.

Tomasz
Gość
Tomasz

Może dlatego że nie budują w kotlinie górskiej w mieście gdzie smog jest wysoki i nigdzie nie ma trzech spalarni na raz? Tak ciężko to zrozumieć?