Kultura i rozrywka Żywiec

Żywiec: Tytuł “Organizator godny polecenia” dla koła przewodników!

Fot. Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa Kangchendzonga PTTK przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu

Koło Przewodników przy Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu zostało laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Organizator godny polecenia”.

Jak informuje Jacek Seweryn koło otrzymało takie zaszczytne wyróżnienie za organizację XXI Akcji „Wędrówki z Przewodnikiem – Wakacje’2018”, która była przeznaczona dla mieszkańców Żywca, powiatu żywieckiego oraz turystów z Polski i zagranicy, którzy odwiedzają Żywiecczyznę. Akcja organizowana była wspólnie z Urzędem Miejskim w Żywcu. Co warte podkreślenia wycieczki były prowadzone bezinteresownie przez przewodników górskich Krystynę Czech, Jacka Seweryna, Aleksandra Zuziaka (1998 – 2010), Rafała Sanetrę, Józefa Talika i innych.

Przez 21 lat trwania akcji udało się zorganizować 194 wycieczki, w których wzięło udział 10048 uczestników. Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu “Organizator godny polecenia” odbyło się w trakcie Międzynarodowych Targów „World Travel Show” w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym „Ptak Warsaw Expo” w Nadarzynie koło Warszawy. Konkurs organizowany był przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie – mówi Jacek Seweryn.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o