Cieszyn Kultura i rozrywka

Kilometry dobra w Cieszynie

“Pokażę, że potrafię” pod tym hasłem odbędą się w Cieszynie obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone w tym roku z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie.

24 maja na płycie rynku, w godzinach od 12.00 do 16.00, będzie można skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów. Atrakcjami tegorocznych obchodów będą przejażdżka dorożką i motocyklem wokół płyty rynku. Po raz kolejny obchody uświetni występ zespołu THE OREW’S, który zaprezentuje hity muzyki rozrywkowej. Dodatkowo, od godziny 13:00 wszyscy będą mogli zobaczyć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a chętni nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na stanowisku instruktażowym PCK „Pierwsza Pomoc”. Imprezie towarzyszyć będą również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W tym roku, po raz pierwszy, odbędzie się także finał szóstej edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. Celem akcji jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o