Porady i inspiracje Cieszyn

Seniorze bądź bezpieczny

23 sierpnia o godz. 15.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbędzie się spotkanie dedykowane seniorom w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

– Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym w wieku 60+, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe, dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego – mówi Maria Sobiecka z Urzędu Miejskiego w Cieszynie, gdzie sprawuje samodzielne stanowisko ds. organizacji pozarządowych, osób starszych i niepełnosprawnych

Podczas spotkania w Domu Narodowym lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście oraz podpowiedzą na co zwracać szczególna uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. – Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny przegląd roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem – dodaje Maria Sobiecka. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o