Porady i inspiracje

Żwirek dla kota – absolutna konieczność

Żwirek dla kota pozwala zachować czystość w domu. Jego stosowanie niweluje brzydkie zapachy i pomaga zachować higienę w kuwecie. Produkty oferowane na naszej stronie są całkowicie bezpieczne dla zwierząt ze względu na swoje ekologiczne właściwości. Każdy właściciel kota chce dla niego jak najlepiej i pragnie spełniać jego wszystkie potrzeby.

Bardzo przydatnym a wręcz koniecznym akcesorium jest kuweta. Podczas kompletowania wyprawki trzeba mieć to na uwadze. Dzięki niej zwierzak będzie mógł załatwić bez problemu swoje potrzeby fizjologiczne. W tym celu potrzebny jest odpowiedni żwirek, który wchłonie nieprzyjemne zapachy i w znacznym stopniu ułatwi sprzątanie i utrzymanie właściwej higieny. Dużym plusem są właściwości, które niwelują przyczepianie się produktu do łap zwierzaka i w efekcie skutkuje to brakiem rozsypywania się po mieszkaniu. Różne rodzaje żwirku dla kota zostały tak opracowane aby spełnić wymagania każdego potencjalnego konsumenta. Ekologiczność oraz biodegradowalność to ważne aspekty w dzisiejszym świecie. Dbanie o naszą planetę powinno odbywać się na każdej płaszczyźnie, aby przyniosło jakiekolwiek efekty. Zadbajmy razem o lepsze jutro. Pozwól aby Twój kot czuł się komfortowo a przy okazji zadbasz o ochronę środowiska.

Żwirek dla kota – rodzaje i właściwości

W sklepie dostępne są żwirki dla kota różnego rodzaju. Każdy z nich ma właściwości zbrylające, co w znacznym stopniu poprawia komfort użytkowania. Posiadają inny wygląd i cenę, jednak wszystkie dają satysfakcję z ich korzystania zarówno zwierzakowi jak i samemu właścicielowi. Coraz więcej osób ceni sobie ekologiczne produkty niezależnie od przeznaczenia. Staramy się sprostać tym oczekiwaniom.

Żwirek bentonitowy

Żwirek ten przypomina wyglądem normalny piasek, jednak wytwarzany jest ze skały o nazwie bentonit. Jest to skała osadowa posiadająca w swoim składzie uwodniony krzemian glinu, magnezu i sodu. Był on jednym z pierwszych, który powstał na rynku, dlatego też jest najbardziej popularny. Jeśli chodzi o wydajność to jest ona na wysokim poziomie ze względu na bardzo dobrą jakość. Bentonit potrafi wchłonąć sporą ilość wody, w tym wypadku moczu. Pod jego wpływem żwirek zbija się w bryłki, które można usunąć z kuwety. W znacznym stopniu ułatwia to sprzątanie oraz podnosi wydajność produktu. Dla zachowania optymalnej higieny należy co jakiś czas usunąć całą zawartość kuwety i wymienić na nowy żwirek dla kota. Produkt jest całkowicie biodegradowalny, co pozwala na utylizację wraz z innymi odpadami. Ponadto jest całkowicie bezzapachowy. W związku z tym z pewnością będzie tolerowany przez każdego czworonoga. Produkt dostępny jest w mniejszych opakowaniach, jak i w większych. Każdy klient ma możliwość wyboru pod względem indywidualnych potrzeb.

Żwirek drewniany

Żwirek drewniany jest w stu procentach naturalny bez dodatków chemicznych. Wytwarzany jest z drewna zazwyczaj sosnowego lub świerkowego. Bardzo łatwy w użyciu i doskonale pochłania wilgoć oraz brzydkie zapachy. Wyjątkowo delikatny dla łap kota. Posiada naturalny zapach drewna i jest w minimalnym stopniu pylący. Dzięki niemu zachowasz czystość w kuwecie swojego pupila. Ponadto nie powoduje reakcji alergicznych, co jest znaczące w wyborze odpowiedniego produktu. Żwirek dla kota jest bardzo wydajny i biodegradowalny. Nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W małych ilościach może być spuszczany w toalecie. Stosując produkty ekologiczne dbasz o środowisko naturalne, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Żwirek kukurydziany

Żwirek dla kota z kukurydzy jest również naturalnym produktem, który szybko się zbryla. Nie posiada w swoim składzie żadnych substancji chemicznych i na pewno nie zaszkodzi Twojemu pupilowi. Całkowicie naturalny skład i delikatna struktura nie spowodują żadnych uczuleń czy też skaleczeń. Bardzo dobrze pochłania brzydkie zapachy z kuwety. Wytwarzany jest z włókien kukurydzy co powoduje, że jest ekologiczny oraz biodegradowalny. Wyglądem przypomina małe ziarna o nieregularnym kształcie. Posiada specyficzny zapach.

Żwirek silikonowy

Żwirek silikonowy posiada szereg pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest to naturalny produkt, gdyż składa się z granulek krzemianu sodu. Niektórzy mylą się myśląc, że jest to sztuczny materiał. Ich porowata struktura zapewnia dużą wchłanialność płynów. Bardzo komfortowy w użyciu. Wystarczy usunąć nieczystości i dosypać brakującą ilość jeśli jest to konieczne. Ważny jest fakt, iż jest on antybakteryjny, nie wydziela żadnego zapachu oraz jest nietoksyczny. Bez problemu może być używany w domach alergików. Żwirek dla kota jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Żwirek tofu

Żwirek tofu to ekologiczny produkt bardzo dobrej jakości. Drobny sojowy pelet w sam raz nadaje się dla kota. Gwarantuje komfortowe stosowanie oraz sto procent higieny. Bardzo lekki i miły dla kocich łap ze względu na drobną gramaturę. Ogromnym plusem jest fakt, iż nie przykleja się ani do kuwety ani do łopatki. W łatwy sposób można posprzątać. Zapach wiśni jest dobrze wyczuwalny. Rozpuszcza się w wodzie i dlatego może być spuszczany w toalecie. Żwirek dla kota jest całkowicie bezpyłowy i bardzo wydajny. Świetnie absorbuje wilgoć a po kontakcie z nią zbryla się natychmiastowo. Skutkuje to wygodnym stosowaniem i łatwością w sprzątaniu. Posiada właściwości podobne do bentonitu. Dodatkowym atutem jest fakt, iż może być używany jako nawóz.

Zalety żwirku zbrylającego

Podstawową zaletą żwirku zbrylającego jest fakt, iż jak sama nazwa wskazuje zbryla się po kontakcie z płynem. Po kontakcie z kocim moczem tworzy grudki i zamyka ciecz w środku i tym samym pochłania nieprzyjemny zapach. Takie oto bryłki łatwo jest usunąć łopatką z kuwety. Nie ma konieczności wymieniania całej jest zawartości, co jest bardzo wygodne. Zbrylające żwirki mają mniejsze pylenie, co jest istotne dla osób z alergią. Po za tym taki żwirek dla kota jest bardzo wydajny i starcza na długi czas stosowania. W efekcie wydajesz mniej pieniędzy na akcesoria niezbędne dla pupila. Oszczędzasz i zyskujesz więcej czasu, który możesz przeznaczyć na zabawę z zwierzakiem.

Wybór odpowiedniego żwirku dla kota bardzo istotną kwestią

Wybierając żwirek dla kota należy się kierować jego potrzebami. Niektóre futrzaki nie tolerują pewnych ich rodzajów. Szeroka oferta produktów przeznaczonych dla kotów pozwala na wybór pożądanego i spełniającego konkretne wymagania. Dobro czworonoga oraz higieniczna czystość to dwie najważniejsze sprawy. Różne wielkości worków dają możliwość wypróbowania różnorodnych podłoży do kuwet. Każdy zwierzak jest inny i tym samym wyjątkowy. Poprzez zapewnienie mu idealnych warunków egzystencjonalnych odwdzięczy się w zamian wiernością i oddaniem.

Wysoka jakość żwirku dla kota sprawą priorytetową

Żwirki dla kotów oferowane na naszej stronie internetowej są wysokiej jakości produktami oraz całkowicie bezpiecznymi. Szeroki asortyment zapewnia obszerny wybór produktów w bardzo przystępnych cenach. Nasze produkty gwarantują satysfakcję z zakupu i komfortowe użytkowanie dzięki swoim pozytywnym właściwościom. Ze względu na to, że wiele osób ceni sobie produkty ekologiczne, posiadamy je w ofercie. Wychodząc na przeciw tym wymaganiom spełniamy oczekiwania klientów. Dodatkowo możesz liczyć na promocje, które pozwalają na nabycie żwirku dla kota w bardzo przystępnej cenie. Zadowolenie potencjalnego klienta jest sprawą najwyższej wagi. Codziennie staramy się sprostać oczekiwaniom konsumentów. Ich zadowolenie jest bardzo ważne i satysfakcjonujące dla firmy.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments