Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Prezydent zaprzysiężony – Radni obradują

Fot. Marcin Płużek

Jarosław Klimaszewski jest już oficjalnie prezydentem Bielska-Białej. Podczas dzisiejszej (pierwszej w tej kadencji) sesji Rady Miejskiej złożył ślubowanie i objął swój urząd. Jako symbol władzy otrzymał z rąk ustępującego prezydenta Jacka Krywulta insygnia w postaci łańcucha z herbem Bielska-Białej.

Po zaprzysiężeniu wygłosił krótkie przemówienie, w którym zapewnił, że chce być prezydentem wszystkich bielszczan i ma nadzieję, iż uda mu się w tym czasie przekonać do siebie tych, którzy głosowali na jego konkurentów. Podziękował też swojej – obecnej na sali – rodzinie.

Przyjęcie ślubowania od prezydenta to oczywiście nie jedyny punkt w porządku dzisiejszych obrad. Podobne ślubowania – po odebraniu zaświadczeń o wyborze na radnego – złożyli wszyscy nowo wybrani rajcy. Rada wybrała także swojego przewodniczącego. Został nim Janusz Okrzesik z Klubu Niezależni.BB. Jego wybór – miał tylko jednego kontrkandydata w postaci zgłoszonego przez radnych PiS Przemysława Drabka – świadczy o tym, że w Radzie zawiązała się trwała koalicja pomiędzy klubami PO, KWWJK oraz Niezależni.BB. Radni wybrali także trzech zastępców przewodniczącego. Zostali nimi: Agnieszka Gorgoń-Komor reprezentująca PO, Przemysław Drabek z PiS oraz Jacek Krywult. To on jako najstarszy wiekiem obecny na sali radny otworzył dzisiejsze posiedzenie i przewodził mu do wyboru nowego przewodniczącego rady.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imię
imię
1 rok temu

janusz gwiazda fotoreporterów zgryza zęby

Jerzy W
Jerzy W
1 rok temu

Życzę Jackowi Krywultowi miłego odpoczynku oraz warto aby nowy prezydent jak w/w zasięgał też opinii Jacka Krywulta. Przypomina mi się dużo ciekawych wydarzeń z udziałem Jacka Krywulta . Pozdrawiam również wszystkich mieszkańców Bielska -Białej szczególnie byłych bardzo miłych uprzejmych sąsiadów z osiedla Wojska Polskiego Według mnie na tym osiedlu bliżej mi było do Nieba .

Arek
Arek
1 rok temu

Współczucie dla Drabka…………..dać się tak wyrolować i to kolejny raz.

Lech
Lech
1 rok temu

Ten skład mi mniej więcej pasuje. Nikogo ważnego nie pominięto,jest jakaś równowaga i jak miną emocje powyborcze bielszczanie powinni mieć dobrą władzę.