Wydarzenia

Drogowe utrudnienia w Ciścu
Jutro (23 czerwca) przez kilka godzin nieprzejezdna będzie część ulicy Trakt Cesarski w Ciścu. Jak informuje Urząd Gminy Węgierska Górka z powodu prowadzonych prac bitumicznych od 10.00 do 15.00 nie będzie przejezdny odcinek ul. Trakt Cesarski od skrzyżowania z ul. Turystyczną i ul. mjr K. Czarkowskiego do posesji nr 2 oraz ul. Turystyczna i Gajówka.

Młode bociany z Ustronia mają już imiona. Internauci wybrali swoich faworytów
Zakończyło się internetowe głosowanie na imiona dla czterech młodych bocianów ze słynnego ustrońskiego gniazda. Miłośnicy ptaków oddali setki głosów, a zwycięski zestaw zdobył aż połowę wszystkich wskazań. Bociany ze słynnego ustrońskiego gniazda otrzymały imiona. Przez kilka dni internauci mogli zgłaszać własne propozycje i oddawać głosy w specjalnej ankiecie internetowej. Głosowanie zakończyło się w niedzielny wieczór. Największym poparciem, zdobywając 50 proc. głosów, cieszył się zestaw imion: Miłek, Mędrek, Sprytek i Fartek. Właśnie tak będą od teraz określane cztery młode bociany. Poszczególne imiona nadano pisklętom w następującym wieku: Miłek – 36 dni, Mędrek – 36 dni, Sprytek – 34 dni, Fartek –…

Burze i ryzyko podtopień w całym regionie. Aktualizacja: Ostrzeżenie III stopnia!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami oraz pierwszego stopnia dotyczące…

„Odłóż telefon i żyj”. Uczniowie z Chybia przypomnieli o bezpieczeństwie na drodze
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu włączyli się w kampanię społeczno-profilaktyczną „Odłóż telefon i…

Koniec prac na ul. Ochabskiej. Nowy most na granicy trzech gmin już otwarty
Zakończyła się przebudowa mostu w ciągu ul. Ochabskiej, położonego na styku gmin Skoczów, Chybie i…

Bielska „Dziewiątka” zostaje na rok
Dzieci uczęszczające do szkoły przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej zostają w budynku na kolejny rok…
Drogowe utrudnienia w Ciścu
Tak się bawili w Porąbce! WIDEO, ZDJĘCIA
Zadymka deszczu się nie bała | ZDJĘCIA
Młode bociany z Ustronia mają już imiona. Internauci wybrali swoich faworytów
Jaka elegancka sukienka sprawi, że poczujesz się pięknie na każdym przyjęciu?
Najlepsze amortyzatory 2026 – które wybrać i na co zwrócić uwagę
Burze i ryzyko podtopień w całym regionie. Aktualizacja: Ostrzeżenie III stopnia!
„Odłóż telefon i żyj”. Uczniowie z Chybia przypomnieli o bezpieczeństwie na drodze
Koniec prac na ul. Ochabskiej. Nowy most na granicy trzech gmin już otwarty
Bielska „Dziewiątka” zostaje na rok
W pasiece edukacyjnej jak w… ulu. Dzieci w świecie pszczół | WIDEO
80. urodziny bielskiej Szkoły Muzycznej
Cieszyńska SP nr 3 żegna swoją dyrektor. Nie żyje Renata Halama-Ernst
Budowa schroniska na Hali Jaworowej? Petycję podpisało już niemal 2 tys. osób
Wielki koncert na bielskim lotnisku | WIDEO
Jaką historię skrywa stary młyn?
Cieszyn: Zwłoki w rzece Olzie. Policja ustala tożsamość zmarłej osoby
IMGW ostrzega przed burzami, upałem i gwałtownymi wzrostami stanów wód
Lipowa: Defibrylatory już w każdym sołectwie
Europejskie Mistrzostwa Młodych Ogrodników w Bielsku-Białej
W Strumieniu świętowali podwójnie
Cieszyn: Roztańcowali lato!
Sport

Złota seria trwa. Pantery ponownie mistrzem Polski
Cieszyński amatorski klub HC Pantery Cieszyn po raz trzeci z rzędu zdobył mistrzostwo Polski w hokeju na rolkach. Finałowy turniej odbył się w miniony weekend w Hali Cieszyńskich Olimpijczyków. Po pierwszym dniu rywalizacji Pantery musiały walczyć o awans do fazy pucharowej w barażach, ale ostatecznie zdołały wywalczyć miejsce w półfinałach. Tam Cieszynianie pokonali swoich głównych rywali sprzed tygodnia, z turnieju eliminacyjnego – Podhale Nowy Targ – 7:3. W finale Pantery, podobnie jak rok wcześniej, zmierzyły się z zespołem TH Marsjanie Opole. Cieszynianie wygrali 5:3 i po raz kolejny sięgnęli po mistrzowski tytuł. Królem strzelców został Mateusz Podsiedlik z HC Pantery,…

Adam Malina mistrzem Polski w karate. W finale pokonał kolegę z cieszyńskiego klubu
W sobotę w Mińsku Mazowieckim odbyły się 53. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W Mistrzostwach wzięło udział 247 karateków reprezentujących 47 klubów. Rozegrano je w konkurencjach kumite i kata rozegrano na czterech matach tatami. Walczyli tam też karatecy klubu z Cieszyna. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Adam Malina, Adam Szydłowski i Jan Malina, którzy odnotowali kolejny rewelacyjny występ zdobywając dwa medale, jeden złoty i jeden srebrny. Złoty medal zdobył Adam Malina startujący w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg. Adam stoczył trzy walki wszystkie rozstrzygając na swoją korzyść. Z uwagi na bardzo wyrównany przebieg pierwszego pojedynku a także brak…

Od piekła do podium. Tymek Kucharczyk drugi na Road America po znakomitej pogoni
Tymek Kucharczyk ma za sobą jeden z najbardziej wymagających, ale jednocześnie najbardziej efektownych weekendów w…

Jan Kolondra na podium w Pucharze Europy Juniorów
To kolejny rewelacyjny wynik judoki ze Skoczowa. Jan Kolondra z klubu Akademia Sparta Judo Skoczów…
Złota seria trwa. Pantery ponownie mistrzem Polski
Adam Malina mistrzem Polski w karate. W finale pokonał kolegę z cieszyńskiego klubu
Od piekła do podium. Tymek Kucharczyk drugi na Road America po znakomitej pogoni
Jan Kolondra na podium w Pucharze Europy Juniorów
„To jest mój dom” – Maja Chwalińska powitana w Bielsku-Białej
Najlepsi młodzi sportowcy nagrodzeni w bielskim Ratuszu
Igor Lipowczan ze złotem Grand Prix Polski Ju-Jitsu
Kolejny sukces skoczków z gminy Goleszów
Worek medali lekkoatletów
Cieszynianie nie zawiedli. Medalowy pokaz siły na mistrzostwach Polski
Karol Matyssek brązowym medalistą mistrzostw Polski. Dał pokaz siły i determinacji w Tatrach
Maja Chwalińska z dziką kartą na Wimbledon! Pierwszy mecz już za dwa tygodnie
Żaki znów rządziły na Stadionie Miejskim | ZDJĘCIA
Edyta Lewandowska zwycięża pod Babią Górą
Hit w Pruchnej dla gospodarzy | ZDJĘCIA
Tajner ponownie prezesem PZN
Międzynarodowe mistrzostwa w Beskidach. Jaworze stolicą łucznictwa terenowego
Powrót do treningów za nieco ponad tydzień. Poznaliśmy plan przygotowań Podbeskidzia
Cieszyn: Powalczą o mistrzostwo kraju. Przyjdź pokibicować Panterom
Trampkarze ze Skoczowa najlepsi w województwie! Lukam w koronie | ZDJĘCIA
Wygrana w MŚ i rekord świata Mateusza Maliny, podium Magdaleny Solich-Talandy. Worek z medalami szybko się rozwiązał
Czołowy napastnik zostaje w Podbeskidziu
Wielki powrót do Rekordu. To zapowiedź walki o najwyższe cele
Kacper Tomasiak może zrezygnować z mieszkania. Wokół olimpijskich nagród narastają kontrowersje
Próba przed Mistrzostwami Świata na konto Polek. Zwycięstwo nad Meksykiem przy niemal pustych trybunach
Na sygnale

Wśród nocnej ciszy… Kłótnia przerwana przez policjantów i strażaków
Patrol z III Komisariatu Policji wysłano po otrzymaniu zgłoszenia przemocy w jednym z mieszkań budynku w centrum Bielsku-Białej, gdzie słychać było odgłosy awantury. Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 21.30. Lokatorzy nie chcieli otworzyć drzwi policjantom. W celu siłowego otwarcia drzwi na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej z JRG1. Widząc strażaków, domownicy zrozumieli, że żartów nie ma i… otworzyli drzwi. W mieszkaniu zastano parę, będącą pod wpływem alkoholu. Oboje oświadczyli, że się pokłócili i głośno rozmawiali. Policjanci nie stwierdzili przemocy, ale ustalili, że sytuacja jest konfliktowa, a w tle jest nadużywanie alkoholu. Nie było podstawy, aby sporządzić niebieską kartę.…

Najpierw kradzież, później pożar! Słup czarnego dymu w Wapienicy!
Między innymi z ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej widać było słup czarnego dymu gdzieś w rejonie ul. Lajkonika. Wysłano trzy zastępy straży pożarnej i policję. Ogniem objęte były kontenery typu morskiego na terenie firmy budowlanej. Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 3.48. Ze zgłoszenia wynikało, że osoba zgłaszająca widzi słup dymu, ale nie wie, co się pali. – Dostaliśmy zgłoszenie, że w okolicy ul. Lajkonika widać słup czarnego dymu. W trakcie dojazdu na miejsce widać był czarny dym już z ul. Cieszyńskiej. Okazało się, że na placu budowy doszło do pożaru kontenerów typu morskiego z nieznaną zawartością. Po otwarciu dwóch…

Zgłoszono wypadek na ulicy. Do szpitala odwieziono mężczyznę
W niedzielny poranek wpłynęło zgłoszenie wypadku na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Wysłano pogotowie ratunkowe i…

Wisła: Zderzenie motocykla z audi w Malince. Jedna osoba trafiła do szpitala
Do zdarzenia doszło w rejonie Salmopolu. Ranny został kierujący motocyklem, który po udzieleniu pomocy został…
Wśród nocnej ciszy… Kłótnia przerwana przez policjantów i strażaków
Najpierw kradzież, później pożar! Słup czarnego dymu w Wapienicy!
Zgłoszono wypadek na ulicy. Do szpitala odwieziono mężczyznę
Wisła: Zderzenie motocykla z audi w Malince. Jedna osoba trafiła do szpitala
Pożar w pomieszczeniu gospodarczym. Właściciel podjął akcję gaśniczą
Na obwodnicy Jabłonkowa doszło do wypadku
W Ustroniu Jelenicy wywrócił się ciągnik rolniczy
Czujniki tlenku węgla alarmowały lokatorów. Kilkadziesiąt wyjazdów strażaków
Pożar garażu z drewnem. Nadpaleniu uległ samochód osobowy | ZDJĘCIA
W Kozach lądował śmigłowiec LPR. Do szpitala zabrano nastolatka | ZDJĘCIA
Gmina Zator: Rowerzysta zginął pod kołami dostawczaka
Tragiczne zdarzenie drogowe w Pogórzu. Nie żyje 63-latek
Nieodpowiedzialna jazda, dziecko z nietrzeźwym na motorowerze
Kultura i rozrywka

Cieszyńskie smaki, góralska muzyka i zbójnickie zabawy. Nasz region zaprezentował się w Pradze
Śląsk Cieszyński po raz kolejny promował swoje turystyczne i kulturowe bogactwo w stolicy Czech. W sobotę, 20 czerwca, w Ogrodach Ambasady RP w Pradze odbyła się prezentacja polsko-czeskiego pogranicza pod hasłem „Hravé pohraničí/Pogranicze – gramy w to!”. Wydarzenie stało się okazją do promocji Polskiej Marki Turystycznej Śląsk Cieszyński oraz Żelaznego Szlaku Rowerowego. Organizatorzy przedstawili wszystko to, co stanowi o wyjątkowości regionu – tradycje, kulturę, malownicze krajobrazy, lokalne smaki i bogatą ofertę aktywnego wypoczynku. Prezentację przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” wspólnie z gminami Brenna i Istebna, powiatem cieszyńskim, Cieszyńskim Szlakiem Wina oraz Cieszyńskim Rodem z Gołęszyc. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane…
- Cieszyńskie smaki, góralska muzyka i zbójnickie zabawy. Nasz region zaprezentował się w Pradze
- Piąta inauguracja lata na Dębowcu. Będą atrakcje dla całych rodzin
- Dwie nagrody dla Chóru Kameralnego Wichura z Wisły
- Zuzanna Grabowska o swoim filmowym debiucie. „Śmierć nie jest tylko końcem”
- Tradycja, która łączy pokolenia – XVI Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Regionalnej w Strumieniu | ZDJĘCIA
- Żywiec będzie się bawił! SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
- Skoczów: Pasja, energia i ogromne serca na scenie. Za nami Gala Taneczno-Akrobatyczna | WIDEO, ZDJĘCIA
- Bielskie lato z festiwalem sztuk wizualnych
- Festyn z Rodzinką w Żywcu | SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
Na czasie

O roli i wyzwaniach ławnika
W środę, 20 maja o 13.00, w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbędzie się wydarzenie edukacyjno-społeczne „Ławnik – sędzia społeczny. Rola, wyzwania i praktyka”. Spotkanie będzie poświęcone roli ławnika jako społecznego czynnika wymiaru sprawiedliwości oraz realnemu udziałowi obywateli w procesie orzekania przed polskimi sądami. W programie przewidziano wystąpienia przedstawicieli środowiska akademickiego, praktyków prawa oraz ławników sądowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość poznania praktycznych aspektów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebiegu postępowania sądowego oraz znaczenia społecznego udziału obywateli w procesie wydawania wyroków. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: dr hab. Agnieszka Barcik, prof. UBB, dr Piotr Dziwiński, adwokat Anna Gółska, adwokat Michał Ergietowski, adwokat Anna Talaga oraz…
- O roli i wyzwaniach ławnika
- Uczniowie cieszyńskiej „Budowlanki” zdobywali doświadczenie w Chorwacji
- Młodzi liderzy przedsiębiorczości z Żywiecczyzny
- Recytatorskie zmagania w cieszyńskim teatrze. Kto awansował dalej?
- Cieszyński „Kopernik” na mapie edukacyjnych innowacji
- Uczniowie ze Skoczowa zaprojektują symbol Dnia Weterana
- Młodzi recytatorzy pielęgnują gwarę Śląska Cieszyńskiego. XVIII konkurs „Tu sóm moji korzynie” w Pierśćcu za nami [ZDJĘCIA]
- Jak żyć? Konferencja o ważnych sprawach
- Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaprasza na Dzień Otwarty
- Sukces uczniów wiślańskiego LO w ogólnopolskim konkursie

W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
Czerniak to nowotwór złośliwy skóry, który szybko się rozwija i tworzy przerzuty. Wywodzi się z melanocytów – komórek wytwarzających barwnik zwany melaniną. Melanina sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym, czyli np. w kontakcie z promieniowaniem słonecznym, czy promieniowaniem stosowanym w solarium. Choć najczęściej rozwija się na skórze, może pojawić się także w obrębie błon śluzowych jamy ustnej, nosa, a nawet na gałce ocznej. Najważniejsza jest profilaktyka. Samokontrola skóry to proste i bardzo skuteczne narzędzie. Raz w miesiącu dokładnie obejrzyj swoje znamiona i pieprzyki. Sprawdź ich symetrię, brzegi, kolor i wielkość. Dzięki temu szybciej zauważysz niepokojące zmiany. Równie…
- W województwie śląskim rośnie zapadalność na czerniaka. Profilaktyka może uratować życie
- Pracownia echokardiografii AHP z prestiżową akredytacją. Co to oznacza dla pacjentów?
- Laboratoria w Bielsku-Białej i Ustroniu wysoko ocenione w ogólnopolskich programach jakości. Co to oznacza dla pacjentów?
- Profilaktyka raka piersi – powiat cieszyński liderem
- Od ciepłych dni do siarczystych mrozów. Jak zadbać o zdrowie zimą?
- Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w XIX Konkursie na Cieszyńskie Ciasteczka
- Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód — przewodnik po rozsądnym wyborze polisy
- Ciche choroby XXI wieku – dlaczego nie zauważamy pierwszych sygnałów?
- Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ondraszek zaprasza na wycieczkę rowerową do Chybia
- „Król cieszyńskich wypieków” bohaterem konkursu, pokazu i warsztatów

Cieszyn: Z gruntu plecione. Przyjdź i zrób prezent dla bliskich
47 Drużyna Wędrownicza „Hestia” wraz z Serfentą oraz Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie zapraszają na otwarte, proste, nieodpłatne i pełne dobrej energii warsztaty wyplatania, podczas których tworzone będą małe choineczki z wikliny i kolorowych sznurków. To idealna okazja, by przygotować wyjątkowy, własnoręczny prezent – bez pośpiechu, bez nadkonsumpcji, z poszanowaniem dla naszej ziemi. „Chcemy pokazać, że można inaczej: zamiast kupować – zrobić coś samemu i posłać dalej w świat dobrą, ręcznie wykonaną rzecz” – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Rural Voices 2030 i powstało dzięki współpracy Serfenty, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz 47 Drużyny Wędrowniczej „Hestia”. Podczas spotkania uczestnicy projektu…
- SEO czy Google Ads – jak wybrać skuteczniejszy kanał pozyskiwania klientów?
- Zakładasz firmę i nie wiesz, co dalej? Sprawdź nasz przewodnik, jak wybrać pierwsze biuro rachunkowe!
- Klimatyzacja Bielsko-Biała i okolice – profesjonalny montaż i serwis
- Cholesterol całkowity: Czym jest i dlaczego jego kontrola ma kluczowe znaczenie dla zdrowia?
- Serwis AGD Częstochowa – kiedy naprawa urządzenia jest lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego sprzętu?
- Biwakowanie z dziećmi – o czym pamiętać i jaki namiot sprawdzi się najlepiej dla całej rodziny?
- Morze, sport i integracja – jak wyglądają nowoczesne kolonie?
- Małe mieszkanie, duży efekt – kolory, które optycznie porządkują przestrzeń
- Kapelusz wełniany damski zamiast czapki – dlaczego warto wybrać eleganckie nakrycie głowy z podszewką na jesień i zimę?
- Ile trwa budowa stoisk targowych przed dużymi targami?
KontaktB24
Napisz do nasKontaktB24
Ustroń: Skarby na targu starociNa targach staroci można znaleźć różne cuda. Taki eksponat wpadł w oko naszej Czytelniczce w Ustroniu. Ponoć pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego. To doskonały przykład recyklingu: …
Bielsko-Biała: “Miszcz” parkowania…Zdjęcie zrobił nasz czytelnik na parkingu Gemini. Mocno poirytowany zastanym obrazkiem. – Teraz, kiedy ruch w sklepach jest większy i ciężko znaleźć miejsce parkingowe, są …
Bielsko: „Pielęgnacja” brzóz. Łyso i smutno – ZDJĘCIADzisiaj od samego rana na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł prowadzono akcję przycinania drzew. Wszyscy mieszkańcy rozumieją, że gałęzie trzeba przyciąć, by na przykład podczas wichury …
Bielsko-Biała: Na Błoniach grasuje frytkojadWystarczyła chwila bezruchu i z talerza zniknęła frytka… Ten widoczny na fotografii skrzydlaty złodziejaszek zapożyczył chyba sposób na przekąskę od znanej w Morskim Oku orzechówki …
Abyśmy zdrowi byliNiedzielna kwarantanna?
- Cieszyńskie place zabaw zamknięte
Niestety, nie tylko pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały place zabaw dla dzieci. Wszystko to w trosce …
Ustroń: Co dalej z tym skrzyżowaniem? (wideo)Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy film z kolizji, do której doszło dzisiaj w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Kozakowickiej, Dominikańskiej i Katowickiej. Na szczęście, jak …
To nie był wiatr!Wandale w Cieszynie nie odpuszczają. W ostatnim czasie wywrócili kontener na odpady. Rzecz ma miejsce na ulicy Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie. O interwencje poprosił jeden z …

























