Cieszyn KontaktB24

Ustroń: Co dalej z tym skrzyżowaniem? (wideo)

Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy film z kolizji, do której doszło dzisiaj w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Kozakowickiej, Dominikańskiej i Katowickiej.

Na szczęście, jak dowiedzieliśmy się od Wojciecha Ficka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, nikomu nic się nie stało. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.  To jednak nie pierwsze zdarzenie na tej trasie w ostatnich latach. Mieszkańcy od lat domagają się w tym miejscu zmiany organizacji ruchu.

Jak poinformował nas Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, trwa projektowanie sygnalizacji świetlnej i przebudowy skrzyżowania DW 941 (ul. Katowicka) z ul. Dominikańską i ul. Kozakowicką. – Perspektywa zakończenia projektowania i przystąpienia do przebudowy, to około 12 do 18 miesięcy. W projekcie, obok sygnalizacji świetlnej będą zaplanowane także lewoskręty – dodał Ryszard Pacer.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myślący
Myślący
4 lat temu

Zamknąć ten głupi przejazd przez dwupasmówke , z obu stron zrobić pasy rozbiegowe i pasy do zjazdu + fotoradar i po kłopocie

TUBYLEC
TUBYLEC
4 lat temu
Reply to  Myślący

Już zamknęli przejazd. Skręt tylko w prawo!

Maciej
Maciej
4 lat temu

To jest zawsze problem jak każda zagroda ma wyjazd na główną drogę krajową. Stawanie kolejnych świateł to jest jakaś choroba. Nie po to Gierek budował dwupasmowa trasę aby nastawiać świateł dla każdej wsi. Najprościej zamknąć wjazd lub zrobić nakaz jazdy w prawo. 300 m dalej jest skrzyżowanie z cieszyńską i tam można zawrócić.

MB
MB
4 lat temu

Ciekawe czy fotoradar pomoże jak by podstawili z dwóch stron?