Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Bliżej “Czystego Powietrza”

www.pixabay.com

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach prowadzi nabór wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”. Jest on skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, a jego celem jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Dofinansowaniu podlega między innymi wymiana starych pieców na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, docieplenie budynków, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, instalacje odnawialnych źródeł energii, montaż wentylacji z odzyskiem ciepła.

Mieszkańcy Cieszyna mają możliwość bezpłatnych konsultacji, które udzielane są w ratuszu, w pokoju 102 na pierwszym piętrze, w każdy wtorek od marca do maja. Na petentów czeka specjalista, Maciej Mierzejewski, od 9.00 do 15.00.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Dariusz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Czy rzeczywiście dużo bliżej? Proszę podać bliżej uwarunkowania a w Małopolsce wymyślono, że tam gdzie jest gaz w gospodarstwie lub w pobliżu linia – tylko piec na gaz. Proszę podać przykładowy koszt inwestycji wraz z termoizolacją, modernizacją instalacji c.o. bo inaczej nie ma co zakładać ogrzewania gazowego i dalej wysokość dotacji w różnych (też skrajnych) przedziałach dochodowości na osobę. W tym w przypadku zamieszkiwania w domu (dzieci wyjechały) jednego czy dwóch emerytów co dziś nie jest rzadkie.