Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Wypadek za wypadkiem

Fot. Z archiwum KPP w Cieszynie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie apelują do kierowców o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności i rozwagi, gdyż w ostatnim czasie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń.

– W rejonie szpitala w Cieszynie 68-letni mieszkaniec tego miasta, który kierował volkswagenem, potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 10-letnią dziewczynkę. W wyniku zdarzenia dziecko doznało urazu nogi. Do drugiego zdarzenia doszło na ulicy Górny Bór w Skoczowie. Kierowca renaulta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulicy Ciężarowej z ulicą Górny Bór i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą skody – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W efekcie kraksy w Skoczowie do szpitala została przewieziona 81-letnia pasażerka skody i pozostała tam na leczeniu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci prowadzą postępowania w obu sprawach, ustalając ich przebieg i okoliczności zaistnienia.

– Prosimy wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie ostrożności i rozwagi, szczególnie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Jedna sekunda nieuwagi może kosztować bardzo wiele – mówi Krzysztof Pawlik.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Iluletni był kierowca renaulta? Może młodszy niż 68-letni. Aby nie było wrażenia, za chwilę komentarzy że 68-letnim kierowcom trzeba zabierać prawo jazdy.