Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Rozmowy o Europie z Jerzym Buzkiem i Mirosławą Nykiel

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Dzisiaj wieczorem w czechowickim „Dworku Eureka” zorganizowano spotkanie obywatelskie z cyklu „Porozmawiajmy o Europie”. Z mieszkańcami dyskutowali Jerzy Buzek i Mirosława Nykiel.

Jerzy Buzek i Mirosława Nykiel są kandydatami Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak mówił były przewodniczący tegoż parlamentu, każdy głos będzie ważny. Podkreślał przy tym trwającą od dwóch dekad współpracę z poseł Mirosławą Nykiel. – Jestem przekonany, że pięknie układałaby się współpraca także w PE – stwierdził. Poseł z kolei zdradziła, że w swojej działalności wzoruje się właśnie na byłym premierze RP.

Doświadczeni politycy mówili, że doceniają obecność Polski w Unii Europejskiej i przekonywali, że czas przywrócić jej utraconą pozycję. – Rocznie otrzymujemy 70 miliardów euro. To pozwala nam na niesamowity rozwój – zauważyła bielska poseł. – Od 2006 roku skutecznie złożyliśmy dwieście wniosków o unijne dofinansowanie na dwieście milionów złotych. To tyle, ile nasz roczny budżet. Największe środki trafiły na budowę kanalizacji. Teraz mamy szansę na kolejnych sto milionów złotych – powiedział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jeden z uczestników spotkania, poproszony o komentarz przez Mirosławę Nykiel.

W trakcie debaty wielokrotnie odnoszono się do obecnej władzy i jej sprzymierzeńców. Moderator dyskusji Mieczysław Paszek stwierdził, że żyjemy w kraju kłamstwa, które leje się z radia i telewizji, a politycy kłamią bez najmniejszego zażenowania. Dodał, że Solidarność, w której działał, przestała pełnić swoją funkcję, nie jest samorządna i niezależna oraz roztacza parasol ochronny nad partią rządzącą. – To nie jest prawdą, co „leci” w telewizji publicznej. To propaganda i hektolitry kłamstw. Mówmy o tym najbliższym – potwierdzała Mirosława Nykiel.

W dyskusji wzięli udział m.in. zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Kmiecik-Wronowicz i radny Jacek Cwetler.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

@ ali – Pełna zgoda !!! Tylko nie rozumiem zaślepienia wśród mieszkańców BB. Pan Buzek nie posiada ani honoru ani ambicji. Traktuje mieszkańców naszego regionu przedmiotowo. Owszem, podobnie jak posłanka Nykiel posiada wyłącznie aspiracje do bycia politykiem. Ta jałowa dyskusja nie zawiera żadnych sensownych i racjonalnych projetów i ofert dla Polaków.

ali
ali
1 rok temu

Ten facet zlikwidował woj bielskie a małopolską żywiecczyznę wepchnoł do obcego kulturowo i historycznie redionu Szkodnik pierwszej kategorii Lemingi jak musicie to głosujcie na POstkomune ale nie na tego typa

Bielszczanka
Bielszczanka
1 rok temu

Tak jest. 100 razy wolę Biedronia i Nykiel od Buzka. Aha,z tego co wiem Biedroń nie jada dzieci

Maciuś
Maciuś
1 rok temu
Reply to  Bielszczanka

przez do lat współpracowałem z PO, wiele przyjaźni, wiele się działo, ale dość ! to nie jest już Polska partia! jak słyszałem co nam narzucają z góry to miałem dość… szczerze jedyną partią co robić coś dla Polski, to Pis. wiem że w moich ustach to bluźnierstwo ale wolę Polskę wolną z mamą i tatą a nie z dzikusami, pederastami, pedofilami i innnymi lami co chcą wprowadzać !

Bielszczanka
Bielszczanka
1 rok temu

Buzek i wstyd ?! Przecież skarbonka jeszcze nie całkiem pełna i warto by coś dorzucić. Ciekawe czy ktoś zadał mu proste pytanie jak sie czuje w zlikwidowanym przez siebie fajnym województwie. Jak chce się mieć godność i honor to sam biały włos nie wystarczy

Patriota
Patriota
1 rok temu

Do Nykiel nic nie mam,ale że temu Buzkowi nie wstyd promować się w naszej okolicy bo myśli,ze nikt nie pamieta jak zlikwidaował woj.bielskie ?

brawo oni
brawo oni
1 rok temu

z czałym szacunkiem ale beton oderwany od rzeczywistosci

leon
leon
1 rok temu

Zacząl sie wyścig po kase tylko dlaczego biora w nim udzial takie zera jak buzek Nikiel nie mowie juz o pedalach od Biedronia wyborcy powinni dac szanse nowym jak chocby takim jak Pan Kamiński nie jest wazne czy z tej czy tamtej strony tam musza byc ludzie ktorym na sercu lezy dobro Polski. Widziałem ostatnio zdjęcie biedronia trzymajacemu na rekach male dziecko.dziwię się ze rodzice sie nie bali .Od kogos takiego dzieci powinny byc odgrodzone płotem dla ich bezpieczeństwa

anna
anna
1 rok temu
Reply to  leon

To wpis katolika chodzacego do kosciola.
Dla ciebie pan Buzek to zero a kim ty jestes? Poszukaj w ewangelii rozdzialu o czlowieku.

leon
leon
1 rok temu
Reply to  anna

Kobieto pokaz jedna rzecz którą Buzek zrobił dla polakow a zmienie zdanie

Maciuś
Maciuś
1 rok temu
Reply to  leon

u Niemieckich socjalistów jest bardzo ceniony, to nie jest powód?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Kto jest w stanie dać kopa tej menażerii?A inną sprawą jest dlaczego tego pytania nie zadaje szanowna skądinąd
Beskidzka24.pl.Oto jest pytanie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Bo nie może beskidzka wciągać się w politykę, niech to zostanie konikiem dla wielu tutaj komentujących. Tak jest na pewno lepiej.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
1 rok temu

Nykiel budzi się raz przdd wyborami, potem słuch o niej ginie 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Nieporozumienie, że jest to nazwane debatą a pan prowadzący przy tak wypowiedzianym stwierdzeniu – moderatorem.

Jan
Jan
1 rok temu

co ten buzek zrobił dla Polaków?bo z tego co wiadomo niewiele dobrego, cztery nieudane reformy jako premier .warto poczytać

rena
rena
1 rok temu
Reply to  Jan

buzek zrobił wózek

anna
anna
1 rok temu
Reply to  Jan

Ty powinienes zostac premierem, bylby w Polsce raj.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Tu jest miejsce dla senatora Andrzeja Kamińskiego, który dba o Czechowice Dziedzice. Może jest inaczej – szansa na wypowiedź.

zza Białki
zza Białki
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Odezwała się PiSuardessa !