Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Motocross ponad granicami (aktualizacja)

Fot. Krzysztof Marciniuk

115 zawodników stanęło na starcie niedzielnych zawodów „Motocross ponad granicami”. Rywalizowano na torze w Cieszynie Boguszowicach. Tłumnie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji…

Były to drugie zawody z cyklu „Motocross ponad granicami”. W ubiegły weekend międzynarodowa stawka motocrossowców walczyła w Petrovicach (Czechy). Teraz przyszła pora na Cieszyn.

Warkot motorów niósł się w dolinie Olzy od rana do wieczora. Najpierw były jazdy treningowe, a od południa rywalizacja. W każdej kategorii, czyli w młodzieżowych klasach 65 ccm i 85 ccm, w amatorskich klasach MX1 i MX2, a także w grupie weteranów oraz w klasach elity MX2 i Inter MX2, uczestnicy mieli po dwa wyścigi.

Na podium miejscami podzielili się zawodnicy z obu stron Olzy. Dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci CKM Cieszyn. Klasę Elite MX2 wygrał Dawid Dudarewicz, natomiast w klasie Elite Open najlepszy był Szymon Mołek. Na najwyższym stopniu podium stawali też Martin Krevky – AMK Petrovice (klasa Amator MX2), Andrzej Brudny (klasa Amator MX1), Szymon Masarczyk (klasa 65 ccm), Kamil Maślanka – MTR Osielec (klasa 85 ccm), Natalia Kornas (kobiety), Marek Demel (klasa Weteran A), Janusz Śpiewok – MK Czerwionka (klasa Weteran B), Slischka Jiri (klasa Inter MX2) i Erik Weiss (klasa Inter Open).

W planie są jeszcze dwie imprezy: 7 października w Cieszynie oraz finałowe ściganie, 13 października w Petrovicach.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments