Cieszyn Kultura i rozrywka

Nauka przez zabawę, gośćmi Ilona Janyst i Piotr Gruszka. Tak było na Pikniku z Rogatkiem | ZDJĘCIA

Miniony weekend w Wiśle upływał pod znakiem bezpieczeństwa i jego zasad. To właśnie w Parku Kopczyńskiego, przypominającym miasteczko edukacyjne, miał miejsce Piknik Rodzinny z Rogatkiem. Wydarzenie zostało zorganizowane  w ramach kampanii Kolejowe ABC.

Piknik oficjalnie wystartował o godz. 15:00, kiedy to prowadzący wraz z nosorożcem Rogatkiem przywitali się ze zgromadzonymi uczestnikami. W tym samym czasie rozpoczęły się również atrkacje dla najmłodszych, czyli liczne gry i warsztaty. Nie zabrakło również prezentacji na temat kampanii oraz rozgrywek, toczących się na scenie, przypominających kultowe programy TVP – “Koło fortuny”, prowadzone  obecnie przez Norbiego i Izabelę Krzan oraz “Familiadę”, której niezmniennie od lat, wiernym gospodarzem pozostaje Karol Strasburger.

O godz. 16:00 z dziećmi i ich rodzicami spotkał się Piotr Gruszka, który jest też stałym bywalcem Biegu po Nowe Życie. O 17:00 odbyło się spotkanie z aktorką Iloną Janyst, znaną z roli Anety Chodakowskiej, w którą wciela się w serialu “M jak Miłość”.

Nie wiem, czy przemianę mojej bohaterki, którą przeszła na przestrzeni odcinków serialu “M jak Miłość”, można podsumować w kilku słowach (śmiech). Ta zmiana mnie cieszy. Fajne jest jednak to, że coś z tej iskry jeszcze w niej zostało. Świetnie, że nie została całkowicie ugładzona, stłamszona i ugrzeczniona. Uważam, że takie postaci gra się ciekawiej – mówiła Ilona Janyst.

Poruszony został też temat imprezy i nauki przez zabawę.

Jestem zwolennikiem nauki przez zabawę. To sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci, ale nie tylko. U dorosłych też się sprawdza – przekonywała.

Cała rozmowa z aktorką już wkrótce na naszym portalu.

Gwiazdą wieczoru była Magda Bereda, będąca idolką nastolatków. Wokalistka wykonała m.in. swój najnowszy singiel “Jest mi do twarzy we własnej osobie”, który miał okazję wybrzmieć w tym roku na Debiutach w Opolu.

fot. Paulina Pliszczyńska – Czyż

fot. Paulina Pliszczyńska – Czyż

fot. Paulina Pliszczyńska – Czyż

fot. Paulina Pliszczyńska – Czyż

fot. Magda Bereda, na scenie w Wiśle /Facebook/

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments