Na sygnale Oświęcim

Trio od narkotyków

Fot. KPP w Oświęcimiu

Oświęcimscy policjanci, postawianiem blisko 300 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomaniizakończyli postępowanie wobec trzech mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni są podejrzani o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających.

Sprawa swój początek miała 25 stycznia. Policjanci z oświęcimskiej drogówki  tuż po 15.00 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Gdy kierujący uchylił szybę funkcjonariusze, od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza pojazdu woń marihuany. Zachowanie kierowcy również sugerowało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Policjanci przeszukali 24–letniego mieszkańca Śląska oraz pojazd, którym kierował. Znaleźli woreczek foliowy wypełniony marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany. Aby ustalić, czy kierował samochodem, będąc pod wpływem środka odurzającego, do badań została mu pobrana krew.

Dalej sprawę  poprowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego. Zebrali oni dowody świadczące o tym, że 24 -latek miał związek z kilkudziesięcioma przypadkami udzielania środków odurzających innym osobom.  Ponadto funkcjonariusze natrafili również na wątek, który skierował ich do dwóch innych mieszkańców województwa śląskiego,  21- i 22– letniego także zajmujących się przestępczym narkotykowym procederem na terenie kilku śląskich miast.

W sumie cała trójka usłyszała łącznie blisko 300 zarzutów dotyczących rozprowadzania środków odurzających oraz trzy dotyczące ich posiadania. Dodatkowo badania toksykologiczne krwi 24– letniego kierowcy potwierdziły, że w chwili zatrzymania prowadził on pojazd, będąc pod wpływem środka odurzającego.  W związku z tym został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat więzienia.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments