Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Nowa jakość opieki nad pacjentem kardiologicznym

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to najważniejsze elementy modernizacji ustrońskiego Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należącego do Grupy American Heart of Poland.

Dzięki temu nie tylko zwiększą się możliwości leczenia i rehabilitacji, ale również znacząco poprawi się komfort pacjentów. Szczególna waga została położona na modernizację stanowisk dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych.  Przez to oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie. Co istotne, zarówno leczenie, jak i rehabilitacja w ustrońskiej placówce American Heart of Poland realizowane są w ramach kontraktu z NFZ.
Przeprowadzone prace polegały na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb Oddziału Kardiologii oraz poradni Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Oddział Kardiologii zyskał dzięki temu dodatkowe sale dla pacjentów, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Obecnie każde stanowisko dla pacjenta posiada nowoczesne kardiomonitory oraz panele medyczne. Ze zmodernizowanych pomieszczeń i nowego sprzętu korzystają już pierwsi pacjenci.

– Dzięki temu, że w Ustroniu znajduje się taka placówka jak Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, 180 tysięcy mieszkańców powiatu cieszyńskiego może czuć się bezpiecznie. Widząc wysokie zaangażowanie i kompetencje pracujących tu ludzi oraz nowoczesne zaplecze sprzętowe, jestem przekonany, że sam też czułbym się bezpiecznie pod opieką ustrońskich specjalistów z Grupy American Heart of Poland – powiedział starosta cieszyński Mieczysław Szczurek podczas konferencji prezentującej oddział w nowej odsłonie.

Dzięki modernizacji zwiększona została też liczba łóżek w bardzo istotnym segmencie oddziału, czyli w Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym. Pod opieką lekarzy przebywają tam pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zbyt osobiście
zbyt osobiście
1 rok temu

Pan starosta może wywołać wilka z lasu, praca starosty jest sercowa