Kultura i rozrywka Żywiec

Łękawica: Seniorzy, podziękowania i smakołyki

W sobotę, 9 grudnia, w hali widowiskowo-sportowej im. Ojca Michała Tomaszka w Łękawicy uroczyście podsumowano tegoroczny sezon projektu „Aktywni seniorzy”. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, podziękowań i… pyszności. Spotkanie odbyło się bowiem pod hasłem „Pokaz umiejętności kulinarnych”.

W ramach programu seniorzy uczestniczyli między innymi w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, kulinarnych, warsztatach rękodzieła, wycieczkach górskich oraz pięciodniowym wyjeździe nad morze do Mielna. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

Podczas sobotniej uroczystości dziękowano między innymi wójtowi gminy Łękawica Tadeuszowi Tomiczkowi, sekretarz gminy Annie Gębali, która jest autorką projektu, oraz poseł Małgorzacie Pępek. Po części oficjalnej przyszedł czas na degustację smakołyków…

Anna Gębala zauważa, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na działania mające na celu uaktywnić osoby starsze. – W miarę możliwości staramy się zatem pozyskiwać środki z tego rządowego programu – mówi. – Zaczęło się w 2012 roku od gmin Milówka i Rajcza, a od 2015 dołączyła do nich Łękawica. Cieszy fakt, że chętnych przybywa. Na początku było to trzydzieści, czterdzieści osób, a teraz jest około stu osiemdziesięciu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments