Sport Żywiec

Łękawica: Sportowe zmagania seniorów

Seniorzy z pięciu żywieckich gmin bawili się dzisiaj w łękawickim amfiteatrze podczas trzeciej edycji Sportowej Soboty Seniora.

Byli to członkowie Klubów Seniora z Soli (gmina Rajcza) i Milówki, Grupa Senioralna z Trzebini (Świnna), Aktywni Seniorzy z Łękawicy oraz seniorzy z Żywca działający pod skrzydłami Stowarzyszenia Aktywne Kobiety Podbeskidzia. Byli też obecni przedstawiciele Stowarzyszenia „Kwiat Jesieni” z Rychwałdu (Gilowice).

Impreza zaczęła się od krótkiej prezentacji każdego z klubów. Potem przyszedł czas na rozgrzewkę i sportową rywalizację. Seniorzy potykali się w pięciu konkurencjach: „sztafeta na jaja”, „latające woreczki”, „sztafeta rozbierana”, „zaufaj mi” oraz „slalom seniora”. Po sportowych zmaganiach zarządzono przerwę i poczęstunek. Drugą część imprezy stanowił konkurs wiedzy o zdrowiu i utrzymaniu dobrej formy. Wysiłki uczestników oceniało jury w składzie: Barbara Węglarz – prezes Stowarzyszenia „Integracja – Pomocna Dłoń w Milówce”, Michał Czulak – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Łękawicy oraz Wiesław Mieszczak, radny Rady Gminy w Łękawicy. Tytuł Najlepszej Drużyny Sportowego Dnia Seniora przypadł ostatecznie gospodarzom – po zaciętej rywalizacji z gośćmi z Milówki. Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni oraz sportowe torby.

Dzisiejsze wydarzenie było podsumowaniem programu „Aktywni Seniorzy”, realizowanego przez gminę Łękawica i wspomniane stowarzyszenie z Milówki. Jego uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych, warsztatach komputerowych, kulinarnych i rękodzieła ludowego, uczyć się języka obcego oraz wysłuchać wykładów na temat zmian biologicznych, zdrowotnych i społecznych zachodzących w ciele i życiu człowieka wraz z wiekiem.

Projekt ten był współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Sportowy Dzień Seniora objęła swoim patronatem poseł Małgorzata Pępek.

Autorką fotoreportażu jest Beata Stekla.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments