Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Ministerstwo się ociąga

Mimo wcześniejszych deklaracji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie podjęło do końca 2017 roku decyzji, czy żywieckie Starostwo Powiatowe musi zwrócić działki w Żywcu Moszczanicy.

Przypomnijmy, że kilka lat temu pojawiły się roszczenia dotyczące zwrotu prawie 100 hektarów terenu, na którym znajdują się między innymi Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących wraz z budynkami internatu i gospodarczymi oraz parkur do zawodów konnych. Wojewoda śląski uznał, że starostwo nie musi zwracać majątku. Ale spadkobiercy ostatnich właścicieli oraz Zgromadzenie Sióstr Dominikanek i Misjonarek Jezusa i Maryi z Krakowa złożyli odwołanie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Jeszcze jesienią ubiegłego roku zapewniano nas, że decyzja w ministerstwie zapadnie do końca 2017 roku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy jednak informację, że ministerstwo wyda taką decyzję dopiero do końca czerwca tego roku. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak cierpliwie czekać – mówi wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

 

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments