Na sygnale Żywiec

Żywiec: Poważny wypadek drogowy (aktualizacja)

Cztery osoby – w tym dziecko – trafiły do szpitala (jedna w ciężkim stanie), po tym, jak około 12.40 doszło z Żywcu do zderzenia samochodu osobowego bmw z tirem.

Najciężej poszkodowany jest kierowca osobówki. W chwili, gdy zabierało go pogotowie był nieprzytomny. Wypadek miał miejsce na ulicy Kopernika. Na razie nie nie wiadomo co było powodem zderzenia. Ustalają to właśnie śledczy (na miejscu jest już biegły z zakresu badania wypadków drogowych). Obecnie ulica Kopernika jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 16.00.

***

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący bmw, z niewiadomych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia obrażeń doznały trzy osoby dorosłe i dziecko w wieku 10 lat jadące “osobówką”. Nieprzytomny kierowca, po uprzednim wydobyciu go z roztrzaskanego pojazdu, trafił do szpitala w Bielsku Białej. 10-latek, z ogólnymi obrażeniami, również został odtransportowany do placówki w Bielsku Białej. Dwie pasażerki w wieku 33 i 34 lata przewieziono do szpitala w Żywcu.  

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania.

Kierujący samochodem ciężarowym 41-latek nie doznał obrażeń, badanie trzeźwości wykluczyło, aby był w stanie po spożyciu alkoholu.

Ruch drogą DW 945, przez kilka godzin odbywał się objazdami. Teraz śledczy – przy udziale biegłego – będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego wypadku.

 

google_news