Wydarzenia Żywiec

Żywiec, Świnna: Jest przetarg na most

Ogłoszony został wreszcie przetarg na wzmocnienie mostu na rzece Koszarawie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945 na pograniczu Żywca i Świnnej.

Przypomnijmy, że z powodu tragicznego stanu przeprawy od roku obowiązuje na niej ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

– Most jest wyeksploatowany i wymaga gruntownego remontu. Przygotowanie jego renowacji wymagało wykonania szeregu badań jej konstrukcji i projektu. Planowane roboty obejmą: roboty rozbiórkowe, skucie betonu podpór, frezowanie nawierzchni, montaż stalowych łuków rozpierających, zbrojenie i betonowanie konstrukcji, zabezpieczenie konstrukcji stalowych powłokami malarskimi i ułożenie nowej nawierzchni. Zakończenie prac planowane jest na 30 listopada tego roku. W czasie robót przejazd będzie utrzymany, ale w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie zmieniana. Jednocześnie zostaną podjęte przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu nowego mostu. W perspektywie najbliższych lat obecny most trzeba będzie zastąpić nowym – informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments