E-edukacja Żywiec

Żywiec: Wojewódzki konkurs budowlany

W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu odbył się dzisiaj (24 marca) już po raz drugi Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym.

Do konkursu przystąpiły drużyny ze szkół w Bielsku-Białej, Bytomiu, Cieszynie, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Żorach i oczywiście gospodarze z Żywca. – Skierowany był on do uczniów klas technikum o profilu budowlanym. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach. W pierwszym indywidualnie rozwiązywali test, a w drugim, drużynowym, zadania związane były z fizyką budowli – mówi Agnieszka Smółka-Nowak, jedna z nauczycielek w żywieckiej „Budowlance”.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych z Cieszyna (w składzie: Michał Adamek i Mateusz Majocha). Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego (Paweł Karnówka i Aleksander Bugla), a trzecie Państwowym Szkołom Budownictwa – Zespołowi Szkół z Bytomia (Daniel Bute i Michał Kuźniecow). Na czwartym miejscu uplasował się Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu (Monika Kiełbasa i Dominik Górny).

Kolejne pozycję zajęły drużyny z Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych z Żor (Wiktoria Płoneczka i Aleksander Kudyba), Zespołu Szkół Budowlanych z Bielska-Białej (Mateusz Gawełek i Mateusz Duda) oraz z Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Sosnowca (Mateusz Możdżeń i Paweł Ciereszko).

Nagrodę specjalną w postaci aparatu fotograficznego otrzymał Michał Adamek z Cieszyna. Organizatorami konkursu byli nauczyciele branży budowlanej: Dariusz Steczek, Magdalena Molenda i Irena Białkowska. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali starosta żywiecki Andrzej Kalata i Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments