Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

32-latek uwodził nieletnie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 32-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który przez prawie 2 lata uwodził małoletnie osoby w wieku 10-17 lat za pośrednictwem komunikatora internetowego.

Policjanci wpadli na jego trop po zgłoszeniu przez matkę małoletniej (dziewczynka ma mniej niż 15 lat) z terenu powiatu suskiego, że jej córka otrzymała zdjęcia o treści erotycznej. – Analiza materiałów wykazała, że może mieć to podłoże o charakterze pedofilskim. Wszczęto czynności procesowe i operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy. W trakcie wyjaśnień mężczyzna podał, że od wakacji 2015 roku do chwili obecnej nawiązywał kontakt, najpierw przez komunikator internetowy, a później telefoniczny z małoletnimi w wieku 10-17 lat, które celowo i z zamierzeniem wybierał do kontaktów i prowadził z nimi rozmowy z podtekstem seksualnym – mówi Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy suskiej policji. Podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy. Na razie mężczyzna usłyszał zarzut uwodzenia nieletnich za pomocą oszustwa, co zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Ze względu na charakter sprawy, a także teleinformatyczny sposób nawiązywania kontaktów z małoletnimi, dziś sąd uwzględnił wniosek prokuratora o tymczasowy areszt 32-latka. Mężczyzna spędzi w nim miesiąc. – Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie zostaną ujawnione żadne szczegóły dotyczące tej sprawy – zaznacza Anna Gąsiorek-Rezler. Jednocześnie jednak apeluje do rodziców, by instruowali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne czy inne propozycje. – Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w Internecie istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze dzieci – mówi.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments