W niedzielę 26 stycznia odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra będzie grała dla onkologii i hematologii dziecięcej. Według jakiego harmonogramu będzie przebiegać ten osobliwy koncert w powiecie cieszyńskim?
W porównaniu z poprzednimi latami szczególnie dużo działo się będzie w Cieszynie. Od godz. 11.00 do 17.00 z WOŚP-em grane będzie w COK-u, gdzie odbędą się warsztaty z makramy, będzie można skorzystać z fotobudki czy malowania twarzy.
Na Rynku, od godz. 11.00 do 20.30, czyli do Światełka do Nieba odbędą się pokazy i koncerty. Zagrają między innymi: Afera Grubego, Weterani Rocka Cieszyńskiego, Pogodny Żniwiarz i Chytrock. Oprócz pokazu mażoretek w centralnym punkcie miasta będzie też strefa gastronomiczna, Miasteczko Harcerskie, Miasteczko Pierwszej Pomocy, a w godzinach – 12.30-13.30 możliwe będzie na Rynku morsowanie.
Ciekawym i nowym punktem, jak chodzi o cieszyńskie finały, wydaje się być pokaz wyjątkowych samochodów. Wyjątkowych, czyli zabytkowych lub rzadkich. Będą się gromadzić na Rynku od godz. 11.00, a o 13.00 nastąpi ich przejazd ulicami Cieszyna.
W godzinach 12.00-18.00 będzie można wdepnąć do Muzeum Drukarstwa, gdzie zapraszają na coś słodkiego, kawę, herbatę i ogrzanie się.
W Chybiu grać będą w hojność, na co złoży się kiermasz ciast, prowadzony pod amfiteatrem od godz. 19.00 do wieczora.
Sztab WOŚP Goleszów od dawna prowadzi rozmaite aukcje internetowe. W sam dzień finał natomiast główne imprezy odbędą się od godz. 15.00 na sali sportowej SP Goleszów. Co figuruje w tamtejszym programie? Występy artystyczne, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Goleszów”, malowanie twarzy, robienie warkoczyków i oczywiście Światełko do Nieba.
O finale w gminie Hażlach pisaliśmy TUTAJ.
Grać będą w tym roku i w Trójwsi Beskidzkiej. O godz. 9.00 przy kompleksie Zagroń będzie morsowanie w Olzie. W budynku dawnego gimnazjum w Istebnej przed popołudniem rozgrywany będzie turniej siatkówki. Po południu odbędzie się Rajd Pieszy na Gańczorkę
Jak zwykle dużo punktów w WOŚP-owym programie zaplanowano w Skoczowie. Przede wszystkim w samo południe wystartuje Moto Skoczów. To będzie już 13. edycja tej imprezy. Rozpocznie się przejazdem przez miasto, a od godz. 12.20, przez następnych kilka godzin na targowisku trwać będą licytacje, przejazdy specjalne czy moto grochówka. Ciekawy punkt programu zaplanowano w Skoczowie na wieczór. W ramach Światełka do Nieba odbędzie się pokaz ognia w wykonaniu artystów: NAM-TARA Artists and Visual.
Jak co roku, tak i teraz kwestować będą w Pruchnej, a siedziba tamtejszego sztabu mieścić się będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej.
Centrum WOŚP-owych działań w Ustroniu będzie „Prażakówka”. Na Rynku natomiast wystąpią zespoły muzyczne, będą pokazy taneczne, malowanie twarzy, turniej piłki nożnej i wiele innych atrakcji, przeplatanych licytacjami. Ustroń proponuje szczególnie ciekawe licytacje internetowe, a wśród nich: plastron Pawła Wąska z ostatniego TCS z autografami, szusowanie na Czantorii z dyrektorką MDK Prażakówka, czy rękawice z autografami Jana Blachowicza.
Finał w 2025 przebiegał będzie pod znakiem ciekawych wydarzeń szczególnie w Wiśle. Będzie można charytatywnie spacerować, jak w poprzednich latach. Cyklicznym już wydarzeniem będzie pokaz psów niekoniecznie rasowych, o godz. 14.00 na Pl. Hoffa. Po Światełku do Nieba odtańczony będzie polonez z pochodniami. Nowością natomiast i bardzo spektakularnym elementem tego dnia w Wiśle ma szanse być mini turniej hokejowy, w którym zmierzą się zgłoszone drużyny konta drużyna „wybrańców” burmistrza Wisły Tomasza Bujoka. Dla bezpieczeństwa grać będą piłeczką, nie krążkiem.
Tegoroczny finał dla gminy Zebrzydowice odbędzie się w Kaczycach, gdzie w Domu Ludowym o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy. Wystąpią w nim mażoretki z Pogwizdowa, będą występy artystyczne, recytacja wierszy gwarą i koncert zespołu Semptyma. Na boisku klubu GKS Kaczyce,. W godzinach 9.00-15.00 rozegrany zostanie turniej piłkarski.
O związanych ze Śląskiem Cieszyńskim aukcjach internetowych pisaliśmy TUTAJ.