Muzeum Ustrońskie wzbogaciło się o drzewa genealogiczne ustrońskich rodów Semików i Palowiczów. To pokłosie zjazdu rodzinnego potomków Ferdynanda Semika i Marii z domu Matuszek oraz rodu Palowiczów.
Los obydwu rodzin splótł się 22 listopada 1936 roku, kiedy to odbył się ślub Karola Semika (1913-1964) i Marii Wandy z domu Palowicz (1916-1986). Potomkowie mieszkają w przeważającej większości na Śląsku Cieszyńskim, ale nie tylko, bo w Kobiórze, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Krakowie, Rzeszowie, Busku-Zdroju, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu, Kamiennej Górze, a także za granicą – w Czechach, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
Zjazd rodzinny poprzedziła okolicznościowa msza, odprawiona w jedną z majowych sobót w kościele pw. św. Klemensa w Ustroniu. Modlono się za śp. Ferdynanda Semika i Marię z domu Matuszek, a także za ich dzieci Franciszkę Macurę, Marię Szafarz i Karola Semika, ale też za Adolfa Palowicza, jego braci Karola seniora, Antoniego, Andrzeja juniora i Jana seniora, jego obie żony: Marię z domu Drobczyńską i Ewę z domu Wojnar, a także jego córki Małgorzatę Siwek, Marię Wandę Semik, Wandę Szafarz, Martę Busz i Stefanię Bojdę. Co ciekawe, w trakcie mszy służył m.in. Piotr Kamiński – prawnuk Jana Palowicza seniora.
Na zjazd przygotowano drzewa genealogiczne, nad którymi od ponad 15 lat pracował Roland Semik. Przy okazji familijnej uroczystości jej uczestnicy złożyli autografy na rodzinnych pamiątkach. Ich kopie przekazane zostały jako depozyt do Muzeum Ustrońskiego z użyczeniem na 25 lat. Mogą być pomocne przy badaniach genealogicznych rodzin z terenu Ustronia.