Dzisiaj startuje 2. edycja gry terenowej “Poszukiwacze szczęścia w Beskidzkiej 5”. Po zeszłorocznym sukcesie gminy działające pod marką Beskidzkiej 5 podjęły decyzję o kontynuacji tej formy promocji turystyki w beskidzkich miejscowościach. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie bogactwa atrakcji regionu i pobudzenie ruchu turystycznego między Brenną, Istebną, Szczyrkiem, Ustroniem i Wisłą.
– Pierwsza edycja gry okazała się bardzo dobrym i trafionym pomysłem – zauważa Tadeusz Papierzyński kierownik referatu Promocji, Turystki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. – Zainteresowanie turystów oraz mieszkańców naszych miejscowości było dla nas bardzo dużym i pozytywnym zaskoczeniem. Zaangażowanie części uczestników przerosło oczekiwania. Zeszłoroczna akcja była strzałem w dziesiątkę. Stąd też decyzja o kontynuacji gry w “szczęśliwostki” – podkreśla kierownik wiślańskiej promocji.
„Poszukiwacze szczęścia w Beskidzkiej 5!” to gra terenowa dla całej rodziny. Ma zachęcić do zwiedzania, spacerów oraz aktywnego spędzania czasu wolnego w Beskidzie Śląskim i jego okolicach. Poszukiwaczem szczęścia w Beskidach może zostać każda osoba, która odbierze specjalną książeczkę, stanowiącą przepustkę do zabawy. Książeczkę − przewodnik można odebrać w punktach informacji turystycznej każdej z gmin Beskidzkiej 5.
– Zadaniem poszukiwacza jest odwiedzenie wyznaczonych miejsc na terenie Beskidzkiej 5. W każdej miejscowości do odkrycia czeka 9 miejsc, gdzie można otrzymać specjalne naklejki. Zdobywa się je m.in. w schroniskach górskich, odwiedzając atrakcje turystyczne, robiąc zdjęcia w konkretnych miejscach czy biorąc udział w imprezach i wydarzeniach organizowanych na terenie gmin Beskidzkiej 5. To takie małe szczęścia, które wywołują przypływ pozytywnej energii po ich odwiedzeniu. Zebranie określonej liczby naklejek upoważnia do odbioru nagrody. To od gracza zależy o jaką nagrodę powalczy – informuje Tadeusz Papierzyński.
Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali atrakcyjne nagrody za zebrane naklejki. W Wiśle naklejki otrzymamy za: wybranie się do Leśnego Kościoła “Na Bukowej” – do odbioru w “stróżówce” Apartview (ul. Bukowa 17); odwiedziny Muzeum Magicznego Realizmu “Ochorowiczówka” – do odbioru przy zakupie biletu wstępu (ul. Ochorowicza 6); wyjazd Koleją Linową Skolnity – do odbioru w kasie kolei na dolnej stacji przy zakupie biletu (ul. Kolejowa); odwiedziny rzeźby kamiennego niedźwiadka na początku deptaka (ul. 1 Maja) – do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej na Dworcu Kolejowym (ul. 1 Maja 69); spacer Pętlą Cieńkowską – do odbioru w kasie Kolei Linowej Cieńków lub kasie Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza przy zakupie biletu na Pętlę (ul. Malinka); odwiedziny Schroniska Górskiego PTTK na Stożku – do odbioru w schronisku (ul. Turystyczna 19); odwiedziny Rezydencji Prezydenta RP – Zamek w Wiśle – do odbioru w recepcji Zamku Dolnego (ul. Zameczek 1); udział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej – do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Hoffa (tylko w czasie trwania TKB czyli od 27 lipca do 4 sierpnia); odwiedziny Muzeum Beskidzkiego im. A. Podżorskiego – do odbioru przy zakupie biletu wstępu w kasie muzeum (ul. Stellera 1).
Więcej szczegółów znaleźć można w punktach informacji turystycznej we wszystkich miejscowościach Beskidzkiej 5 oraz na stronie www.beskidzka5.pl