Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Niepubliczne przedszkole w Bielsku-Białej. Trzy rzeczy, o których musisz pamiętać!

Wybór odpowiedniego przedszkola jest jedną z ważniejszych decyzji podejmowanych przez rodziców najmłodszych dzieci. Pierwsze lata życia to najlepszy czas na kształtowanie zdolności poznawczych, stymulację twórczego rozwoju i budzenie ciekawości świata. Chcąc wybrać najlepsze przedszkole w Bielsku-Białej, warto prześledzić programy poszczególnych placówek, ale także przeanalizować ich filozofię działania.

1. Przedszkole niepubliczne czy publiczne

2. Program i metody nauczania

3. Dostępność

Wśród dostępnych opcji znajduje się nie tylko opozycja: przedszkole prywatne i państwowe, ale także różne oferty placówek niepublicznych.

Przedszkole niepubliczne czy publiczne

Nie jest tajemnicą, że przedszkola państwowe są po prostu tańsze. Bardzo często są także zlokalizowane w atrakcyjniejszych – czytaj: lepiej dostępnych – miejscach. Droższe przedszkole niepubliczne zwykle jednak pozwala na skorzystanie z szerszej puli zajęć dodatkowych oraz wsparcia specjalistów. Co prawda współpraca z logopedą czy pedagogiem jest dzisiaj często spotykana także w placówkach publicznych, jednak przedszkole prywatne to dietetyk dziecięcy, warsztaty z zakresu robotyki dla najmłodszych czy grupy pracujące w językach obcych. W tym przypadku wybór jest tak naprawdę decyzją, czy decydujemy się na wariant ekonomiczny i mocniej pracujemy z dzieckiem indywidualnie jako rodzic, czy pozwalamy, aby specjaliści nieco nas odciążyli.

Program i metody nauczania

W zależności od filozofii pracy w przedszkolu, sposobu jego zorganizowania oraz zasobów kadrowych programy i metody nauczania mogą się mocno różnić w poszczególnych placówkach. Widać to chociażby, kiedy zaczniemy przeglądać oferty, jakie oferuje przedszkole w Bielsku-Białej. Wyznacznikiem dla świadomego rodzica powinna być tak naprawdę różnorodność. Figlarz – przedszkole niepubliczne Bielsko Biała oferuje kilka różnych metod pracy: od dziecięcej matematyki i nauki czytania dla najmłodszych po techniki twórczego myślenia i kinezjologię edukacyjną. Dziecko, sprawdzając swoje możliwości w różnych formach, rozwija się, uczy i poznaje własne mocne strony.

Warto sprawdzić także zajęcia dodatkowe przygotowane dla najmłodszych przez przedszkole niepubliczne. Najczęściej są to zajęcia językowe, taneczne, plastyczno-artystyczne i sportowe, ale także małe formy teatralne, joga, szachy. Przedszkole prywatne Figlarz proponuje je wszystkie w ramach czesnego.

Dostępność

Przedszkole niepubliczne ma nad państwowym jeszcze jedną istotną przewagę: dostępność. W tego typu placówkach nie ma przerw wakacyjnych, co z rodziców zdejmuje konieczność poszukiwania dodatkowej pomocy w okresie letnim lub manipulowania urlopem. Z reguły – ze względu na koszty – przedszkole prywatne jest też mniej okupowane i łatwiej w nim o wolne miejsce.

Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy, że wybór przedszkola jest bardzo ważną decyzją, która – jeśli okaże się trafna – zaprocentuje w późniejszym rozwoju emocjonalnym i intelektualnym dziecka. Samodzielne poszukiwanie dróg budzenia zainteresowań i wykorzystania talentu pociechy może skutkować przeładowaniem dnia i przemęczeniem, co wcale nie wpłynie korzystnie na dziecko. Pod okiem fachowców natomiast obranie optymalnej ścieżki nie będzie wcale takie skomplikowane. Stawiajmy także na bezpieczeństwo dziecka, bogate wyposażenie przedszkola oraz wykwalifikowaną kadrę. Wizyta wstępna w przedszkolu pozwoli rozwiać właściwie większość wątpliwości, a nawet zapoznać się z przykładowym planem dnia najmłodszych.

google_news