24 listopada odbyła się 23. sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. W porządku obrad było ponad 20 pozycji, z którymi uporano się w niespełna dwie godziny. Przewodniczył Stanisław Kubicius, obradowano zdalnie.
Radni przyjęli informację o funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie i zapoznali się z informacją Naczelnika Urzędu Skarbowego w Cieszynie o złożonych oświadczeniach majątkowych. Ten drugi punkt wywołał ożywioną dyskusję, gdyż uwagi szefa cieszyńskiej skarbówki skierowane były do 19 radnych. Bez uwag przyjęto 8 oświadczeń.
Po dyskusji radni niejednomyślnie przyjęli wniosek, w którym postanowili odrzucić informacje przedłożone Radzie Powiatu Cieszyńskiego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Cieszynie i zobowiązali przewodniczącego Rady Powiatu, by wystąpił do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Cieszynie o dokonanie ponownej analizy danych zawartych w oświadczeniach majątkowych i przedstawienia Radzie Powiatu pełnej informacji. Radni podkreślili, iż informacja z dnia 26 października nie jest pełna, gdyż zawiera jedynie dane dotyczące oświadczeń majątkowych składanych przewodniczącemu Rady, a nie zawiera danych o oświadczeniach składanych Staroście Cieszyńskiemu i Wojewodzie Śląskiemu.
W bloku uchwał, m.in. nadano statut dla Domu Dziecka w Międzyświeciu; przyjęto powiatowy programu rozwoju pieczy zastępczej i powiatowy programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2021-2023. Ustalono rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu cieszyńskiego w 2021 roku oraz wysokość opłat obowiązujących w przyszłym roku za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokość opłat powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.
Radni zgodzili się na zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 1,5 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na połowę dotacji dla Szpitala Śląskiego na modernizację Pawilonu III.
Kupię w ciemno domy radnych po cenach wpisanych do ich oświadczeń.