Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Na co zwrócić uwagę zawierając umowę leasingową?

Przedsiębiorców interesują głównie koszty. Istnieją jednak parametry, które mają wpływ na to, czy będzie to dla nas produkt optymalny, czy uciążliwy. Co warto wiedzieć o leasingu?

Leasing z wielu powodów cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Nic dziwnego, gdyż próg wejścia w porównaniu do kredytu bankowego jest dużo niższy. Nie chodzi tylko o wpłatę własną, ale o zestaw procedur i ilość formalności, które trzeba przejść, aby finansowanie otrzymać. W tym wypadku leasing deklasuje klasyczny kredyt. Ponadto dostępne warianty leasingu pomagają w optymalizacji podatkowej i są proste w księgowaniu. Niemniej wybierając popularny samochód osobowych (40% udział w portfelu leasingodawców), warto zwrócić uwagę na detale, które mają dla nas znaczenie.

Najlepszy leasing – czyli jaki?

Koszty, to jeden z kluczowych parametrów dla przedsiębiorcy. Warto więc ustalić, czy po zmianie WIBOR leasingodawca przeliczy ratę automatycznie. Przekłada się to na poprawność zapisów księgowych i ew. szybką reakcję w wypadku, gdy stopy procentowe zmieniają się na naszą korzyść. Ważna jest data zakończenia umowy, którą dobrze porównać z datą zakończenia polisy ubezpieczeniowej. W ten sposób unikniemy kosztu wykupu najczęściej pełnego wariantu ubezpieczenia np. miesiąc przed zakończeniem umowy.

Zastrzyk gotówki może sprawić, że zechcemy przedwcześnie zakończyć umowę lub cesję. Trzeba poznać te zasady i koszty związane z całą procedurą. Kolejnym punktem około leasingowym są opłaty dodatkowe np. koszt rejestracji pojazdu. Ich wysokość w przypadku leasingu kilku lub większej grupy pojazdów jest realnym obciążeniem. Z kolei w przypadku polisy ubezpieczeniowej warto porównać jej koszt u leasingodawcy z dostępnymi na rynku ofertami. Znając powyższe parametry, sprawimy że najlepszy leasing dla naszej firmy stanie się faktem. Przydatne wskazówki i więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.firmowakasa.pl/leasing/.

Leasing – zwróć uwagę na te parametry

Wybierając oferty u konkretnych leasingodawców, wypada sprawdzić ich renomę. Znane powszechnie marki mają inne opinie niż nowopowstałe podmioty, które działają na rynku od niedawna. Ponadto elastyczna oferta, to nie ta z nazwy, ale realnie odpowiadająca na potrzeby przedsiębiorcy. Wśród nich jest także łatwość załatwienia formalności. Najtańsza oferta, którą finalizujemy w 3 miesiące, jest mniej atrakcyjna od tej niewiele droższej, ale załatwionej w tydzień. W końcu często czas determinuje to, czy firma przystąpi do kontraktu lub zrealizuje ten, który już zaczęła. Nie bez znaczenia jest czynsz inicjalny, który waha się od 1% do 45%. Zwykle przedsiębiorcy dążą do wniesienia minimalnej wartości. Istnieją jednak uzasadnione przypadki wpłaty większej kwoty. Wpłacając ją, firma korzysta z tzw. tarczy podatkowej i dzięki temu natychmiast wliczy opłatę w koszty uzyskania przychodów. Optymalizacja pomaga w zarządzaniu stroną kosztową firmy.

Najlepszy leasing, to ten, który jest indywidualnie dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Nie zawsze najtańsze rozwiązanie jest najlepsze. Często znaczenie mają także procedury i formalności czy choćby czas finalizacji sprawy. Od elastyczności leasingodawców zależy zadowolenie przedsiębiorców i fakt, czy zwrócą się oni do konkretnej firmy w przyszłości, czy będą ją omijać. Dlatego szukając leasingu, warto zapytać o ofertę przynajmniej w kilku miejscach.

google_news