Niejednokrotnie na naszej drodze stają sytuacje, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Zdarza się, że ukojenie skołatanych myśli i trudnych chwil znajdujemy w alkoholu, często jednak można stracić kontrolę nad ilością spożywanych napojów procentowych, odczuwając głód alkoholowy, co może świadczyć o chorobie alkoholowej. Wymagane jest wtedy leczenie alkoholizmu.
Terapia uzależnień alkoholowych to proces, który pomaga choremu przejść przez cały proces leczenia oraz uczy, w jaki sposób radzić sobie z uzależnieniem.
- Fazy choroby alkoholowej
- Leczenie alkoholizmu – terapia alkoholowa
- Przymus picia – jak zwalczyć chorobę alkoholową
Fazy choroby alkoholowej
Choroba alkoholowa charakteryzuje się czterema głównymi objawami. Podstawowe fazy choroby alkoholowej rozwijają się stopniowo i nasilając wraz z upływającym czasem, zmieniając postrzeganie alkoholu przez osobę pijącą.
Pierwsza faza praktycznie nie odbiega od okazjonalnego picia alkoholu na imprezach towarzyskich, ponieważ wiąże się z uczuciem przyjemności rozluźnienia, dlatego w bardzo łatwy sposób można ją przegapić. Kolejna faza jest już fazą ostrzegawczą, podczas której występować mogą luki w pamięci, zachowanie osoby pijącej jest dużo odważniejsze, często traci hamulce i może doprowadzać do nieprzyjemnych sytuacji.
Kolejne fazy – krytyczna, gdzie alkoholik traci pomału kontrolę nad własnym życiem i przewlekła, gdzie okres upijania się jest długotrwała, a relacje międzyludzkie ulegają znacznemu pogorszeniu to ostatni dzwonek, aby rozpocząć leczenie uzależnienia.
Leczenie alkoholizmu – terapia alkoholowa
Metody leczenia alkoholizmu polegają przede wszystkim na wdrożeniu terapii mającej na celu zwalczenie nałogu zarówno w aspekcie psychicznym, jak i fizycznym. Przy objawach fizycznych należy zacząć leczenie alkoholizmu poprzez odtruwanie organizmu.
Jeśli prowadzone jest leczenie uzależnienia od alkoholu wdrażane są zajęcia z zakresu psychoterapii indywidualnej oraz grupowej, które wprowadzają diagnostykę chorego, uczą akceptacji uzależnienia oraz pokazują zachować się codziennego funkcjonowania w trzeźwości.
Przymus picia – jak zwalczyć chorobę alkoholową
Aby rozpocząć leczenie alkoholizmu w pierwszej kolejności trzeba zdać sobie sprawę z problemu, jaki nas dotknął, bez przekonania chorego i chęci w podjęciu leczenia terapia alkoholowa nie przyniesie wskazanych rezultatów.
Osoba uzależniona po rozpoczęciu terapii leczenia uzależnień w pierwszej kolejności będzie narażona na utratę kontroli, drżenie mięśni, napady agresji, objawy będące pierwszym następstwem odstawienia alkoholu.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>