Dobiegła końca rewitalizacja pawilonu nr 1 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji budynek odzyskał blask, a placówka wzbogaciła się o park sensoryczny.
Termomodernizacja pawilonu nr 1 oraz stworzenie parku sensorycznego to efekt realizacji przez Szpital Pediatryczny projektu Bezpieczne i zdrowe dzieci – bezcenna wartość, który został wpisany do Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Bielsko-Biała. W ramach zrealizowanej inwestycji odnowiono zewnętrzną elewację budynku, który powstał pod koniec XIX wieku i mieści obecnie Oddział Niemowlęcy oraz administrację dziecięcej placówki medycznej. Gruntowny remont przeszedł również dach pawilonu nr 1 – między innymi dawne piękno przywrócono ozdobnej attyce z herbem miasta i parą gryfów, a na kalenicę wróciła historyczna krata. Wykonano również izolację pionową i drenaż opaskowy budynku.
Jednak termomodernizacja pawilonu to nie wszystko. W ramach zakończonej inwestycji, wśród rosnących na terenie szpitala drzew, powstał park sensoryczny, gdzie dzieci mogą ciekawie spędzać czas, rozwijając swoje zdolności i umiejętności. W efekcie postępowania przetargowego koszt zakończonego zadania wyniósł 898.328 zł.
– Ta inwestycja wpisała się w cały cykl dużych prac remontowo-modernizacyjnych, jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w naszym szpitalu i przyniosły efekt między innymi w postaci przywrócenia do medycznego życia pawilonu nr 5, w którym funkcjonuje dziecięca psychiatria czy stworzenia nowoczesnego bloku operacyjnego. Bardzo cieszę się, że wraz z rewitalizacją pawilonu nr 1 w szpitalnym parku, wśród pięknych starych drzew, pojawiły się nowe alejki i ławki oraz ciekawe elementy zabawowe, które nie tylko umilą małym pacjentom spędzanie wolnego czasu, lecz będą także wykorzystywane do celów edukacyjnych, terapeutycznych i socjalizacyjnych. Była to więc ważna i jednocześnie bardzo potrzebna inwestycja – mówi p.o. dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Katarzyna Czauderna.
Piękne nie wykorowane klepisko
Park dla kierowców którzy stracili zawieszenie na drodze wewnętrznej 🙂
Aby pokazać efekt trzeba było zamieścić zdjęcia sprzed reaitalizacji.
rewitalizacji